SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

iPhone s celotelovým displejom by mohol byť skutočne revolučný

Technológie
1

Apple každoročne predstavuje nový iPhone a mnohé funkcie či dizajnové prvky označuje ako „revolučné“. No tentoraz môže dôjsť ku skutočne revolučnej zmene dizajnu iPhonu.

Americký patentový úrad nedávno zverejnil dve aktualizované patentové prihlášky, ktoré Apple podal na iPhone s obrazovkou obaľujúcou celé zariadenie. Náčrty ukazujú zariadenie s celotelovým displejom, pričom obrazovka by fungovala na prednej i zadnej časti. V opise sa uvádza, že obrazovka by bola vyrobená z priehľadnej vonkajšej vrstvy, ktorá je teraz špecifikovaná ako sklo, s pružným displejom pod ňou. Bola by podporovaná softvérom, ktorý dokáže identifikovať, ako sa na ňu osoba pozerá, a podľa toho reagovať. Inými slovami, bez ohľadu na to, ako držíte telefón, softvér bude obrazovku dynamicky upravovať, aby zaistil, že vždy uvidíte to, čo chcete vidieť.

Možno takýto telefón nikdy neuzrie svetlo sveta, no je tu veľká šanca, že sa tak stane. Mnohé technologické spoločnosti sa v súčasnosti snažia o ohýbateľné a skladacie displeje, aby zlepšili dizajn svojich zariadení. Samsung a Huawei už uviedli skladacie smartfóny, Apple však o svojich plánoch v tejto oblasti mlčí, no určite sleduje trendy. Už dávnejšie umožňuje konkurentom predviesť svoje technológie skôr, než príde s vlastnou verziou, ktorá môže dramaticky zmeniť priemysel.

No keby Apple uviedol telefón s celotelovým displejom, musel by požiadať vývojárov softvéru, aby výrazne prepreacovali svoje aplikácie, aby primerane interagovali s používateľmi. Nové aplikácie by tak mohli poskytovať úplne odlišné skúsenosti, ako sme boli doteraz zvyknutí.

Zdroj: inc.com

Zobrazit Galériu
iPhone

1 komentár

... nie su prvi, ale iPhone ovecky asi budu saliet :) reakcia na: iPhone s celotelovým displejom by mohol byť skutočne revolučný

12.11.2019 17:11
Mne sa pozdaval Yota phone - bolo to dobre vymyslene s e-ink displejom.... cize, ziadny zrac. Na statusy to uplne stacilo. Skoda, ze asi predbehol dobu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať