SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

365.bank zvýši limit bezkontaktných platieb na 50 eur

Tlačové správy
0

V súvislosti so šírením koronavírusu včera parlament schválil novelu zákona o mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, súčasťou ktorej je aj zvýšenie limitu bezkontaktných transakcií z pôvodných 20 eur na 50 eur. Zároveň sa po novom bude meniť aj maximálny kumulatívny limit po sebe nasledujúcich transakcií bez zadania PIN, a to zo 100 eur na 150 eur. Zmeny majú byť implementované najneskôr od štrnásteho dňa od nadobudnutia účinnosti tohto zákona, a tak k rovnakému dátumu zavedie 365 banka tieto opatrenia do praxe.

Slovensko ako krajina patrí medzi lídrov v oblasti bezkontaktných platieb a Slováci sú naklonení moderným technológiám v oblasti platenia. Podľa dát spoločnosti Mastercard aktuálne využíva bezkontaktné platby až 90 % Slovákov a ich podiel u obchodníkov predstavuje až 83 %.

Práve v aktuálnej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu je dôležité dodržiavať hygienu, a teda aj bezpečnosť pri platení. Zvýšenie limitu bezkontaktných platieb zníži potrebu fyzického kontaktu s platobným terminálom, a tak zabezpečí lepšiu prevenciu nákazy. Toto opatrenie zohľadníme v technických nastaveniach svojich systémov tak, aby mohli naši klienti platiť po novom,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank. Aby klienti pocítili túto zmenu v praxi, je podľa jej slov potrebná aj aktualizácia POS terminálov na strane ich poskytovateľov.

Možnosť platiť bezkontaktne až do výšky 50 eur bude pritom do praxe zavedená natrvalo, nielen počas pandémie koronavírusu. Vo svete tento limit kartové spoločnosti už zdvíhajú, a tak bola len otázka času, kedy sa pridá aj Slovensko. 

Pri vyšších sumách, ako je stanovených 50 eur, je však stále lepšia voľba zaplatiť mobilom alebo hodinkami než klasickou platobnou kartou. V tomto prípade totiž klient priloží zariadenie k terminálu spravidla bez toho, aby musel zadávať PIN, čím sa vyhne priamemu kontaktu. Digitálne peňaženky, ako sú Google Pay, ale aj Apple Pay, Garmin a Fitbit Pay, fungujú na Slovensku od predminulého, resp. minulého roku a tešia sa veľkej obľube.

Podľa spoločnosti Mastercard platí mobilom takmer 60 % používateľov mobilných platieb, a to kedykoľvek a kdekoľvek sa dá. Najviac pritom oceňujú ich praktickosť, jednoduchosť a úsporu času, ktorú im prinášajú. Väčšie zastúpenie má pritom Google Pay (66 %) v porovnaní s Apple Pay (25 %), no práve majitelia iOS zariadení sú v platení mobilom aktívnejší. Zaujímavosťou je, že pre 16 % populácie sú dokonca dôvodom na zmenu banky. 

Čo sa týka platieb hodinkami, podľa prieskumu 365.bank je až 35 % Slovákov pripravených platiť týmito nositeľnými zariadeniami. Výsledky ukázali, že ako krajina sme nielen preskočili európsky priemer (na úrovni 24 %), ale navyše sme sa zaradili na druhé miesto medzi krajinami s najväčším záujmom.

 

365.bank

Všetky autorove články
365 banka limit platby

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať