SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

6 trikov, ktoré by ste mali vedieť o aplikácii Zoom

0

Aplikácia Zoom ponúka jeden z najlepších spôsobov, ako udržať firmu v chode s tímom pracujúcim na diaľku. Používa sa síce ľahko, ale existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým bude používateľský zážitok ešte hladší. Ich aplikovanie vám môže pomôcť pri organizovaní prvého pracovného stretnutia online.

ID stretnutia

Aj keď vám Zoom umožňuje naplánovať schôdzky, môže byť pre vás jednoduchšie použiť ID stretnutia. Tento identifikátor sa môže používať opakovane, čím sa vyhnete potrebe vytvoriť novú miestnosť na každé stretnutie. Členovia tímu môžu tento kód uložiť ako odkaz na každé plánované stretnutie. Schôdzku potom môžete naplánovať v kalendári používanom vo firme, a nie v aplikácii Zoom.

Čet

Ak používate Zoom na video alebo audio stretnutia, môžete využiť funkciu četu na okamžité správy. Môžete ich posielať celej skupine, ale aj súkromne jednotlivcovi. Toto umožňuje pokračovať v komunikácii bez prerušenia hovoriaceho. Četovacie kanály možno vytvoriť aj na použitie mimo stretnutí. Dajú sa kategorizovať pre rôzne skupiny alebo na rozličné účely a podľa toho pomenovať.

Simultánne zdieľanie obrazovky

Spoluprácu na prezentácii uľahčuje Zoom pomocou funkcie zdieľania obrazovky. Hostiteľ stretnutia môže umožniť viacerým účastníkom zdieľať svoje obrazovky podľa potrieb tímu. Dokumenty sa dajú porovnávať v reálnom čase. Ak chcete využiť Zoom na budovanie tímu, zdieľanie obrazovky sa zíde pri aktivitách na „roztopenie ľadu“. Noví členovia môžu napríklad ľahko zdieľať obrázky zo svojho osobného života, aby ich zvyšok tímu mohol lepšie spoznať.

Ovládacie prvky pre hostiteľa

Riadiť schôdzku na diaľku môže byť zložité. Zoom však poskytuje ovládacie prvky pre hostiteľa, ktoré dopomáhajú k hladkému priebehu stretnutí. Organizátor stretnutia má možnosť ovládať nastavenia zdieľania zvuku, videa a obrazovky účastníkov. Účastníci síce môžu zmeniť svoje preferencie, ale hostiteľ má schopnosť riadiť svoju skupinu. Ak sa napríklad rozhodne stíšiť všetkých ostatných účastníkov, pokiaľ nie sú vyzvaní, môže použiť funkciu „zdvihnutia ruky“. Potom môže účastník rovnako ako v školskej triede stlačením tlačidla informovať prednášajúceho, že má otázku alebo komentár. Táto funkcia zabraňuje zbytočným prerušeniam, ktoré môžu odviesť diskusiu na inú koľaj alebo pretiahnuť stretnutie.

Zobrazenie aktívneho hovoriaceho

Technológia videohovoru umožňuje aktívne sledovanie hovoriacich. Softvér zisťuje, ktorý používateľ práve hovorí, a zmení ­obrazovku na jeho okno. Teoreticky to umožňuje plynulý prechod medzi prispievateľmi. No ak hovorí priveľa ľudí, táto funkcia sa stáva neprehľadnou. Vtedy ju môžete rýchlo zakázať výberom konkrétneho účastníka, na ktorého sa má obrazovka zamerať. Zameranie sa na hostiteľa, aj keď hovoria ostatní, môže vytvoriť online atmosféru, ktorá sa najviac podobá stretnutiu v reálnom živote. V galérii však môžete zobraziť zároveň až 25 obrazoviek, čo vám umožní naraz vidieť celý tím.

Základný vs. platený program

Aj bezplatne použiteľné nástroje Zoomu fungujú dobre, ale v základnom programe sú povolené iba 40-minútové stretnutia. Platený program Pro vám poskytuje 24-hodinový limit. Ak zistíte, že na svoje schôdzky potrebujete iba 40 minút alebo menej, stačí vám základný program. Zoom umožňuje všetkým svojim používateľom organizovať stretnutia až so 100 účastníkmi. V základe vám ponúka aj lokálne zaznamenávanie vašich stretnutí, šikovnú funkciu „zdvihnutia ruky“ a súčasné zdieľanie obrazovky medzi účastníkmi.

Platený program Pro ponúka navyše 1 GB cloudového úložiska na nahrávanie, prispôsobené ID osobného stretnutia a ďalšie doplnky. Programy pre väčšie podniky a korporácie umožňujú viac účastníkov a viac hostiteľov.

Zdroj: entrepreneur.com/

 

homeoffice

Pridať komentár