ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

AOC 24G4X / Lacný 24" herný monitor

0

Málokedy začínam recenziu cenou, ale v tomto prípade je to potrebné. Za 160 eur získate herný monitor s maximálnou obnovovacou frekvenciou 180 Hz, časom reakcie MPRT 0,5 milisekundy a podporou adaptívnej synchronizácie kompatibilnej s technológiou G-Sync. V porovnaní s monitormi s obnovovacími frekvenciami 144, prípadne 165 Hz je 180 Hz pozorovateľné zlepšenie hlavne v dynamických scenároch akčných hier. Dokonca aj rozlíšenie 1920 × 1080 pixelov je vhodné pre uhlopriečku 24 palcov. Monitor teda ocenia nielen cenovo citliví používatelia, ale aj tí, ktorí na pracovnom stole nemajú miesta nazvyš. Typický príklad je stôl študenta v internáte.

Rozlíšenie full HD je navyše optimálne pre lacnejšie či staršie grafické karty, ktoré by 2 či dokonca 4K monitor nedokázali využiť. Výrobca udáva maximálny jas 300 nitov a je zbytočne skromný, v strede som pri maximálnom jase nameral 345 nitov a v rohoch 310 nitov. Stačí to aj na prácu v jasne presvetlených priestoroch, ale hráči skôr obľubujú zatemnené priestory, kde je obraz pri takomto jase a statickom kontraste 1000:1 excelentný. Rovnako aj takmer 96 % pokrytie gamutu DCI-P3 je v tejto kategórii vynikajúca hodnota. Výsledkom je brilantný obraz.

Monitor má elegantný hranatý dizajn, a ak výrobca na niečom ušetril, sú to farebné svetelné efekty, ktoré aj tak každý po krátkom čase vypne. Výhodnú cenu sa podarilo dosiahnuť aj vďaka absencii USB rozbočovača. Stojan umožňuje naklonenie, otočenie, nastavenie výšky a dokonca aj otočenie o 90 stupňov do režimu na výšku. Samozrejmosťou sú otvory na držiak VESA. Vzadu sú dva porty HDMI 2.0 a jeden port DisplayPort 1.4.  Ak to zosumarizujem, AOC 24G4X je výborný monitor pre príležitostného aj pokročilejšieho hráča, vhodný na akýkoľvek herný žáner, s dobrými parametrami a za ešte lepšiu cenu, konkrétne 160 eur.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať