SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

AOC AGON AG325QZN / Herný monitor

0

Hráči si vyberajú monitor podľa dvoch hlavných kritérií. Buď uprednostnia maximálnu dostupnú obnovovaciu frekvenciu a vtedy sa v rámci rozpočtu musia uspokojiť s menšou uhlopriečkou, alebo sa zamerajú na väčšiu uhlopriečku, prípadne vysoké rozlíšenie aj za cenu nižšej obnovovacej frekvencie, no z vlastnej skúsenosti viem, to robia veľmi neradi.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Výborný kompromis je herný monitor AOC AG325QZN s uhlopriečkou 31,5" (80 cm), ktorý má zobrazovací panel Fast VA s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a latenciou 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT. Má QHD rozlíšenie 2560 × 1440 pixelov, čo je dobrá hodnota na predpokladanú pozorovaciu vzdialenosť vzhľadom na uhlopriečku. Takéto rozlíšenie je šetrné nielen k rozpočtu hráča, ale aj ku grafickej karte, pretože pri tomto rozlíšení aj lacnejšia či staršia karta „utiahne“ náročné hry. Veď načo by bol hráčovi 4K monitor s frekvenciou 240 Hz, keby takúto obnovovaciu frekvenciu jeho grafická karta pri tomto rozlíšení nevedela zabezpečiť. Podpora technológie Adaptive-Sync zaisťuje hranie bez trhania a zadrhávania na oboch platformách. Pri obnovovacej frekvencii 240 Hz sa používateľovi zobrazí nová snímka každé 4 ms. Vďaka krátkemu času medzi jednotlivými snímkami majú hráči pocit lepšieho prepojenia s hrou, čo im poskytuje možnosť rýchlejšie reagovať na akcie súperov. Jas 400 nitov umožnil dosiahnuť certifikáciu VESA DisplayHDR 400, takže monitor vykresľuje obsah HDR vo videách a hrách. Monitor má takisto štvorportový rozbočovač USB 3.2 a upstream USB port k PC, ktorý používateľom umožňuje pripojiť periférne zariadenia priamo k monitoru, čím sa dá na stole dosiahnuť lepší poriadok.

Monitor sa jednoznačne identifikuje ako herný červenými prvkami dotvárajúcimi dizajn zadnej steny, pretože tú pri vstupe do „brloha“ náruživého hráča uvidíte ako prvú. Monitor má robustný kovový stojan s možnosťou výškového nastavenia 150 mm, náklonu v rozsahu -5 až 23° a natočenia v rozsahu -20 až 20°. Zobrazovací panel môžete aj pootočiť o 90° a používať pri orientácii na výšku.

Pri testovaní som si na veľkej obrazovke vychutnal plynulý obraz v MS Flight Simulatore s relatívne cenovo dostupnou grafickou kartou NVIDIA RTX 4060 Ti. Rovnako zážitkom bolo hranie stratégie Age of Empires II Definitive Edition, strieľačky Hallo aj najnovšej verzie Forza Horizon. Displej s uhlopriečkou 31,5" ponúka viac priestoru na obrazovke pri zachovaní bežného pomeru strán 16:9 aj na sledovanie filmov.

Cena: 579 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať