ARCHOS Core 101 3G: Výborný tablet pre nenáročných

0

Vydarený tablet v štýlovej striebornej farbe od francúzskeho Archosu ponúka jednoduchú ovládateľnosť, vysokú výdrž batérie a hlavne solídny výkon.

Vzhľad

Archos Core 101 3G sa veľmi nelíši od ostatných tabletov. Na prvý pohľad upúta elegantná strieborná farba. Tlačidlo na ­zapnutie/uspanie je ako zvyčajne v pravom hornom rohu. Nad ním sa nachádza 3,5 mm audio jack a hneď pod ním sú tlačidlá na pridávanie a uberanie hlasitosti. Na zadnej hornej strane sa nachádza kryt, ktorý je ­odlíšený bielou ­farbou, a teda aj bez návodu je zrejmé, kde sa dajú založiť dve SIM karty a jedna karta SD. Mikrofón a aj reproduktor sa dajú nájsť na zadnej spodnej časti.

Displej

10,1-palcový displej s rozlíšením 1024 × 800 pixelov ponúka jasný a farebný obraz. Jas možno nastaviť rôzne podľa vonkajšieho osvetlenia. Minimálna hodnota jasu v nočných podmienkach je veľmi solídna, ale rovnako ako pri väčšine tabletov viditeľnosť na slnku nie je veľmi dobrá.

Výkon

Na slušnom výkone tabletu sa podieľa ­štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz a 1 GB pamäťou. Túto kombináciu dopĺňa asi najpopulárnejšia grafika pre smartfóny a tablety ARM Mali-T400, ktorá stačí na bežné využívanie, ako je surfovanie na ­internete, pozeranie videí alebo hranie niektorých nenáročných hier. Aj napriek 1 GB RAM spúšťanie aplikácií prebieha dosť rýchlo. Multitasking je takisto na prijateľnej úrovni.

Softvér

Operačný systém Android je vo verzii Nougat 7.0. Ako zvyčajne je prehľadný, ovláda sa intuitívne a veľmi jednoducho. Výhodou je aj dostatočne veľká virtuálna klávesnica. Dvojitým klepnutím na tlačidlo Prehľad sa dajú spustiť dve aplikácie vedľa seba.  

Fotoaparát

Náruživí fotografi nie sú cieľovou skupinou zákazníkov tabletu. Zadný objektív ponúka rozlíšenie 2 Mpx. Fotografie nemajú dostatok detailov a hladina šumu je vyššia, v závislosti od parametrov zabudovaného fotoaparátu. Ako sa dá očakávať, predná kamera s rozlíšením 0,3 Mpx ponúka ešte menej kvalitné fotografie. Pozitívom je jednoduché ovládanie aplikácie. Video sa nahráva na 30 FPS. Vzhľadom na cenu je to však akceptovateľné.

Zvuk

Zvuk si vieme predstaviť vo vyššej kvalite. Pri počúvaní audiokníh a hudby si všimnete šum a reprodukciu vyšších tónov oveľa výraznejšie ako pri iných smartfónoch či tabletoch. Zapojenie reproduktorov alebo slúchadiel zvýši kvalitu zvuku.

Výdrž

Batéria má kapacitu 4000 mAh a veľmi milo ma prekvapila jej vysoká výdrž –  na jedno nabitie vydrží sedem hodín veľmi intenzívneho používania. Pri minimálnom používaní, keď som odpovedal na pár telefonátov a napísal niekoľko e-mailov, mi tablet vydržal takmer štyri a pol dňa. Batéria sa na 100 % nabije približne za tri hodiny.

Parametre:

• Displej: veľkosť 10,1", rozlíšenie 1024 × 800 pixelov, OS Android 7.0 Nougat, CPU: MediaTek MT8321 Quad core @ 1,3 GHz, GPU: ARM Mali-T400, RAM 1 GB, ROM 16 GB + microSD do 32 GB, 2× mini SIM, GSM/GPRS/EDGE freqs: 850/900/1800/1900 MHz, 3G/WCDMA freqs: 900/2100 MHz, dátové rýchlosti: HSDPA + 21 Mbits/HSUPA 5,76 Mbits, Wi-Fi: b/g/n so schopnosťou Wi-Fi hotspotu, Wi-Fi Direct, bluetooth 4.0 LE, GPS, SAR/DAS: TBC, zadný fotoaparát 2 Mpx, predný fotoaparát 0,3 Mpx, reproduktory, audiovýstup: 3,5 mm jack, mikrofón, micro USB, USB OTG, kapacita batérie: 4000 mAh, typ Li-ion, nabíjací adaptér: 5 V/1,5 A micro USB s pevnou zástrčkou, rozmery: 243,4 × 171,6 × 9,5 mm, hmotnosť: 556 g

• Cena: 84,00 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dobrý displej, vysoká výdrž batérie
- Podpriemerný fotoaparát, nízka kvalita zvuku

HODNOTENIE:

Výkon: 65 %
Ovládanie: 85 %
Displej: 80 %
Batéria: 95 %
Fotoaparát: 50 %
Zvuk: 35 %
Celkovo: 68 %

Daniel Hurák

Všetky autorove články
ARCHOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať