Aké náklady na vás môžu čakať pri zavedení platobnej brány

Technológie
0

Špeciálny projekt

Realizovanie online nákupov je priamo spojené s témou platobných brán. Jedná sa o totiž o platformy, ktoré sa nachádzajú v online priestore a svojimi mechanizmami sa starajú o prevod počiatočných informácií pri vytvorení platobnej požiadavky, až po zamietnutie požiadavky či schválenie požiadavky a následný presun finančných prostriedkov na účet s verifikovanou platbou. Platobné brány zosobňujú komplexný systém, v ktorom sa okrem iného nachádzajú aj platobné metódy.

Platobné metódy sú nástrojmi, ktoré sa využívajú pri online platbách a patrí tam všetko od tradičných spôsobov platby ako priame bankové prevody či platby kartou, až po novodobé, moderné platobné metódy, ako sú kryptomeny, platby el. peňaženkami, QR kódmi a podobne.

Na toto si treba dať pozor pri výbere platobnej brány

Pokiaľ sa rozhodujete o výbere platobnej brány, mali by ste zvážiť sériu kritérií, ktoré vám pomôžu vybrať tú najviac optimálnu alternatívu z ponúkaného výberu. Medzi tieto kritéria nepochybne patrí bezpečnosť platobnej brány (pre vás aj vašich partnerov), možnosti platobných metód (čím viac metód plat. brána podporuje, tým väčší výber majú zákazníci) a rýchlosť prevodu danej transakcie, keďže na tom či peniaze dostanete o hodinu alebo až o 2 pracovné dni, záleží. Väčšina podnikaní premýšľa o zavedení alebo zmene platobnej brány s cieľom dosiahnutia vyššej efektivity podnikania, čo v konečnom dôsledku znamená -dosiahnutie vyššieho zisku. Pozor si preto dávajte na náklady spojené so zavedením a prevádzkou platobných brán vo vašom podnikaní.

Náklady spojené s platobnými bránami

Odhadujeme, že inovácia v oblasti platobnej brány je z dôvodu zvyšovania zisku, ale treba si dávať pozor aj na to, čo vás konkrétna platobná brána môže stáť. V prvom rade je potrebné sa pozrieť na jej kompatibilitu vzhľadom na váš súčasný stav podnikania, zároveň by ste mali myslieť aj na kompatibilitu zvolenej platobnej brány, v rámci budúcnosti.

  1. Uistite sa, že zvolená platobná brána vyhovuje vášmu súčasnému stavu podnikania a jej implementácia nebude vyžadovať dodatočné vysoké náklady.
  2. Uistite sa, že pokiaľ máte v pláne expandovať do zahraničia alebo do prostredia, kde sa používa iná mená, poprípade iný jazyk, vaša platobná brána je kompatibilná aj v tomto smere.
  3. Uistite sa o poplatkoch spojených s prevádzkou platobnej brány. Sem môže patriť čokoľvek od samotnej aktivácie platobnej brány, cez poplatky spojené s jej vedením a sledovaním v reálnom čase, poplatky za faktúry a pod. Určite si dopredu zistite, aké poplatky spojené s uskutočnením transakcie bude platobná brána od vás sťahovať (v tomto prípade, je dobré si to zistiť aj pre jednotlivé platobné metódy).
  4. Pri platobnej bráne podnikateľské subjekty musia platiť poplatok z obratu, ktorý bol dosiahnutý prostredníctvom danej platobnej brány za posledných 30 dní. Taktiež sú tu poplatky za objem transakcií a priemernú výšku objednávok, ktoré prešli vašou platobnou bránou ako aj poplatky za typy rôznych kariet. Výšku týchto poplatkov si určujú samotné inštitúcie, ktoré sa starajú o vydanie kariet, nejde o banky.

Platobné brány zosobňujú inováciu, ktorá v sebe skrýva množstvo benefitov na rast podnikania. Samozrejme, môžu tu byť aj vysoké náklady, a preto je veľmi dôležité pre akú platobnú bránu sa rozhodnete. Na Slovensku ich máte k dispozícii rovno niekoľko (napríklad kevin.eu), treba si ich preštudovať a vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať