SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Ako nainštalovať Windows 11 vo verzii 23H2 s lokálnym účtom?

0
S postupným vývojom Windows 11 pokračuje Microsoft s potláčaním možnosti prevádzkovať Windows bez tzv. účtu Microsoft, ktorý je viazaný na e-mailovú adresu, podobne ako je to v prípade mobilných operačných systémov.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Založenie klasického lokálneho konta, nijako neviazaného na online účet, je stále možné, ale v porovnaní s predošlými verziami opäť o niečo komplikovanejšie. Kým v prvých verziách Windows 11 ste museli online konto pri inštalácii len niekoľkokrát odmietnuť a tvrdohlavo trvať na tom, že si ho neprajete založiť, potvrdením niekoľkých dialógov, v predchádzajúcej verzii už bolo nevyhnutné pri inštalácii Windows nesprevádzkovať internetové pripojenie, aby sa možnosť lokálneho používateľského účtu vôbec objavila.

V súčasnej verzii 23H2 už nezaberie ani to a pri inštalácii sa pri tvorbe konta zaseknete v nekonečnej slučke, pri ktorej účet len odmietnete a celý proces výberu sa neustále opakuje, pričom možnosť lokálneho konta sa nikdy neponúkne bez ohľadu na to, že počítač dočasne odpojíte od internetu.

No pokiaľ na lokálnom používateľskom účte trváte, našťastie ho stále možno použiť. Vyžaduje si to však jeden krok navyše.

V procese inštalácie Windows 11 postupujte celkom klasicky až do momentu, keď vás inštalátor vyzve na vytvorenie používateľského konta. Vtedy stlačte klávesovú skratku SHIFT + F10, ktorá otvorí Príkazový riadok, a následne doň napíšte tento príkaz:

OOBE\BYPASSNRO

Po potvrdení Enterom sa počítač reštartuje, pričom tak ako príkaz káže, úvodný konfiguračný sprievodca OEBE (Out of the box experience), v ktorom procesom inštalácie prechádzate, povoľuje preskočenie nutnosti registrácie online konta.

Táto možnosť sa však stále objaví len v prípade, že internetové pripojenie v rámci inštalácie nie je dostupné. To zariaďte tak, že sa pri inštalácii nepripojíte k svojej Wi-Fi alebo nezapojíte kábel do sieťovej karty. Alternatívne sa dá vyradiť sieťové pripojenie aj softvérovo tak, že pri procese výberu konta znovu stačíte klávesovú skratku SHIFT + F10 a do Príkazového riadka zadáte príkaz: ipconfig /release.

Potom sa už z dôvodu nedostupnosti internetového pripojenia možnosť vytvorenia lokálneho konta objaví, pričom ho môžete vybrať a pokračovať v inštalácii Windows štandardným spôsobom. Po dokončení a nábehu Pracovnej plochy sa už k internetu môžete pripojiť normálne. 

František Urban

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať