ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Ako pridať do slovenského Windows 11 anglické, nemecké či iné rozloženie klávesnice

0

Pokiaľ pri úvodnej inštalácii Windows 11 nezadáte možnosť pridania viacerých jazykov klávesnice, zostane v ňom aktívne len slovenské rozloženie bez možnosti výberu.

Mnoho ľudí následne tápe, ako majú iné rozloženie vlastne pridať, pretože prepínací jazykový panel s touto možnosťou pri systémových hodinách sa vôbec nezobrazuje a nič nezmení ani prepínacia klávesová skratka SHIFT + ALT.

Pridanie akéhokoľvek ďalšieho rozloženia klávesnice je, pravdaže, možné kedykoľvek, ale pre bežného používateľa je to tak trochu mätúce, pretože v rámci Nastavenia si celú situáciu možno ľahko popliesť s nastavením jazyka Windows.

Správny postup je nasledujúci:

Otvorte menu Štart a kliknite na ozubené koliesko Nastavenia. V okne vyberte na paneli vľavo sekciu Čas a jazyk a následne vyberte kategóriu Jazyk a oblasť. Tu treba tak trochu neintuitívne kliknúť v hornej sekcii jazykov na panel Slovenčina a pomocou ikony troch bodiek vybrať vo výsuvnom menu Možnosti jazyka. Potom už uvidíte nastavenie klávesnice, kde tlačidlom Pridať klávesnicu pridáte akékoľvek požadované rozloženie, ktoré pribudne k tomu slovenskému ako alternatíva. Prepínací panel s výberom pri systémových hodinách sa následne automaticky aktivuje. 

 

FRANTIŠEK URBAN

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať