NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Ako videokonferencie ovplyvňujú náš mozog

0

Všetci vieme, že neustále videohovory pôsobia na náš mozog. Ako inak by sme sa mohli unaviť z celodenného sedenia vo vlastnom dome? Microsoft si na tento problém posvietil a zistil, že dlhé videohovory zvyšujú stres a šum v mozgu. V štúdii sa 14 ľudí zúčastnilo na ôsmich polhodinových videohovoroch, rozdelených na štyri denne. Prvý deň sa uskutočnili s 10-minútovými prestávkami a druhý deň všetky v jednom bloku.

Účastníci mali čiapky EEG na monitorovanie mozgu, ktorý poskytuje všeobecnú predstavu o druhoch mozgovej činnosti. Zistenia neboli obzvlášť prekvapujúce, pretože sme to všetci zažili v priebehu posledného roka. Počas bloku stretnutí bez prestávok ľudia vykazovali vyššie hladiny beta vĺn, ktoré sú spojené so stresom, úzkosťou a koncentráciou. Vrcholy a priemerná úroveň stresu sa s pribúdajúcim časom pomaly zvyšovali.

SWAN_042021  

Robenie 10-minútových prestávok udržiavalo priemernú úroveň stresu nižšie. Nedávna štúdia zverejnená Stanfordovou univerzitou ukazuje, že „únava z videokonferencií“ postihuje ženy nepomerne viac. Dvakrát toľko žien ako mužov uvádzalo vážne vyčerpanie po ukončení videohovoru. Možno aj preto, že stretnutia žien majú tendenciu trvať dlhšie a je menej pravdepodobné, že si medzi nimi urobia prestávky.

Zamestnávatelia a organizátori si musia byť vedomí týchto rizík a musia vytvoriť postupy, ktoré ich zmierňujú.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať