Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Na paneli úloh vo Windows 10 pribudol widget na počasie a správy

2

Panel úloh systému Windows 10 sa roky veľmi nemenil, ale teraz Microsoft začína experimentovať s pridaním nových funkcií. V januári mohli insideri otestovať nový widget počasia a správ, ktorý sa príznačne nazýva News and Interests (Správy a záujmy). Zdá sa, že Microsoft medzitým už odstránil väčšinu chýb. Táto funkcia je už istý čas k dispozícii všetkým používateľom Windows.

Nový widget zobrazí teplotu, počasie (zamračené, slnečno a pod.), pričom malá okrúhla ikona slnka sa bude meniť v súlade s týmito podmienkami. Ak vám stačí jediný pohľad na počasie, môžete nechať widget bez interakcie. No ak sa s ním chcete zaoberať hlbšie, po kliknutí naň sa zobrazí rozhranie Záujmy. Tu je dostupný ďalší obsah: informácie o doprave, burzové správy, športové výsledky, titulky správ a pod. Môžete deaktivovať ktorúkoľvek z týchto kategórií, ak vás nezaujíma.

SWAN_042021

Pokiaľ sa vám kategórie zdajú príliš široké, môžete si vybrať niečo konkrétnejšie, napríklad typy správ, ktoré chcete vidieť. Môžete tak doladiť algoritmus návrhov podľa svojho vkusu. A ak vás nič z toho nezaujíma, widget sa dá úplne vypnúť. Funkcia News and Interests sa má pre širokú základňu používateľov systému Windows 10 sprístupniť v priebehu „nasledujúcich niekoľkých týždňov“.

Zdroj: techspot.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Mohli by oživiť miniaplikácie na plochu ako mala windows vista reakcia na: Na paneli úloh vo Windows 10 pribudol widget na počasie a správy

27.4.2021 14:04
Mohli by oživiť miniaplikácie na plochu ako mala windows vista
Reagovať

RE: Mohli by oživiť miniaplikácie na plochu ako mala windows vista reakcia na: Mohli by oživiť miniaplikácie na plochu ako mala windows vista

27.4.2021 19:04
radsej nie, ten balast spomaloval pocitac
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať