Alexa už bude menej robotická. Dokáže hovoriť vzrušene či sklamane (ukážky)

Výskum a vývoj
0

Alexa už môže vyznievať menej roboticky. V snahe dosiahnuť, aby jej interakcie boli prirodzenejšie, Amazon jej dal schopnosť reagovať vzrušeným alebo sklamaným tónom, prinajmenšom v USA. Napríklad ak ohlási, že ste na triviálnu otázku odpovedali správne, môže to vyznieť ako blahoželanie. Alebo môže súcitným hlasom oznámiť, že váš obľúbený športový tím prehral zápas.

Schopnosť Alexy sprostredkovať emócie je založená na technológii Amazonu Neural Text-to-Speech. Podľa testov sa celková spokojnosť používateľov s hlasovým zážitkom zlepšila o 30 %. Testujúci tvrdili, že je oveľa príjemnejšie spolupracovať s Alexou, ak nehovorí monotónne. Mimochodom, Alexa mohla vyjadriť vzrušenie alebo sklamanie v troch rôznych intenzitách, vývojári si mohli vybrať tak, aby emócie vyhovovali ich potrebám.

Takto znie veľmi vzrušená Alexa:

A toto je veľmi sklamaná Alexa:

Okrem toho si Alexa osvojila rečový štýl vhodný na správy, môže zmeniť svoju intonáciu a ďalšie aspekty svojej reči, takže znie ako skutočná hlásateľka, ktorá prináša najaktuálnejšie správy. Takisto keď hovorí o hudbe, znie ako skutočný DJ.

Takto hovorí Alexa, keď prednáša správy v štandardnom štýle:

A takto znejú správy od Alexy v novom hlásateľskom štýle:

Iste uznáte, že v druhej vzorke vyznieva Alexa oveľa prirodzenejšie.

Zdroj: engadget.com.

 

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon Alexa umelá inteligencia AI smart home domacnost stroj robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať