Alias ochráni vaše súkromie pred inteligentnými reproduktormi. A môžete ho volať ako chcete

Bezpečnosť
0

Nový open source hardvérový projekt sľubuje, že zabráni zariadeniam ako Google Home či Amazon Echo načúvať vašim súkromným rozhovorom, a to neustálym vytváraním bieleho šumu. Zariadenie sa nazýva Alias a ide o stále počúvajúci reproduktor, ktorý sa však k internetu pripája iba počas inicializácie. Týmto spôsobom Alias zostáva „mimo siete“, keď ho používate, čo zabraňuje tomu, aby vaše konverzácie opustili zariadenie, vysvetlil Bjørn Karmann, jeden z jeho vývojárov.

Keď Alias zachytí inicializačnú frázu na vlastné prebudenie, prestane vysielať biely šum a prebudí funkciu Alexa alebo Asistent Google, aby ste ich mohli používať ako bežne. Alias je navrhnutý tak, aby sa dal umiestniť na vrchol reproduktora Amazon Echo či Google Home, a vyzerá ako roztavený vosk zo sviečky. Skladá sa z vrchnej vrstvy vytvorenej 3D tlačou, mikrofónu, Raspberry Pi a dvoch reproduktorov.

Používateľ potom nebude oslovovať reproduktor povelom určeným pre Alexu alebo Asistenta Google, ale vlastným jedinečným slovom, napr. Steve. Keď Alias začuje toto slovo, prebudí skutočného inteligentného asistenta tým, že mu zo svojho interného reproduktora prehrá povel "Alexa" alebo "OK Google". Alias tak môže zabrániť inteligentným asistentom počúvať vaše súkromné rozhovory. Nemôže však zmariť ukladanie rozhovoru, ktorý vediete s asistentmi, do cloudu Amazonu či Googlu.

A keďže ide o projekt Raspberry Pi, nebudete si môcť kúpiť hotový výrobok, ale budete potrebovať trochu zručnosti, aby ste ho mohli zostaviť. Vývojári na GitHube upozorňujú, že ide o experimentálny projekt, ktorý je stále vo vývoji, a tak ani jeho kód nie je hotový produkt.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon Alexa Google Echo smart home domacnost ochrana sukromie bezpečnosť

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať