PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Americký sudca uznal Samsung vinným z porušenia 4 patentov Applu

0
Apple-Samsung.png Sudca americkej Medzinárodnej obchodnej komisie (International Trade Commission, ITC) Thomas Pender v predbežnom rozhodnutí uznal juhokórejskú spoločnosť Samsung za vinnú z porušenia štyroch patentov spoločnosti Apple, týkajúcich sa smartfónov a tabletov. Išlo o napodobenie dizajnu iPhonu a technológie z oblasti dotykových displejov a pripojenia slúchadiel. Apple pôvodne žaloval Samsung pre porušenie 6 patentov, ale sudca uznal len štyri prípady. Je to ďalšie víťazstvo Applu po tom, čo v auguste v inom súdnom spore kalifornský súd udelil Samsungu pokutu vo výške 1,049 mld. dolárov za protiprávne kopírovanie funkcií iPhonu a iPadu.

ITC môže zakázať predaj zariadení vyrobených mimo USA, ktoré porušujú patentové zákony. Verdikt sudcu však musí schváliť celá komisia, podľa očakávania by sa tak malo stať vo februári 2013.

Samsung a Apple podali navzájom proti sebe už najmenej 30 žalôb na 12 súdoch v deviatich krajinách. Ďalšie významné víťazstvá si pripísal Apple v Nemecku, kde súd zakázal predaj tabletov Samsungu, a v Holandsku, kde je zakázaný predaj troch posledných modelov smartfónu Galaxy.

Zdroj: nasdaq.com

Pridať komentár