TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Apple má problém s nájdením vlastných chýb. Externistom zaplatí odmeny až do výšky 200 000 dolárov

0

Na rozdiel od iných technologických spoločností Apple nemal program na vyplácanie odmien pre hľadačov chýb v jeho softvéri. Na konferencii Black Hat však šéf jeho oddelenia bezpečnostného inžinierstva a architektúry Ivan Krstic vyhlásil, že spoločnosť bude ponúkať peňažnú odmenu až do výšky 200 000 dolárov pre hackerov a výskumných pracovníkov, ktorí nájdu a nahlásia bezpečnostné chyby v produktoch Applu. Spoločnosť tvrdí, že dosiahla bod, keď jej vlastní interní testeri a dokonca aj zmluvné bezpečnostné firmy majú problémy s nájdením ďalších chýb.

Najvyššia odmena bude patriť tomu, kto objaví chybu v zavádzači či inom bootovacom komponente systému. Menej štedrá bude spoločnosť v prípade, že sa hľadačovi chýb podarí uskutočniť neoprávnený prístup na servery iCloudu – zaplatí mu 50 000 dolárov.

Hoci 200 000 dolárov je vysoká suma, je to len zlomok z miliónovej odmeny, ktorú údajne zaplatila FBI hackerom za preniknutie do iPhonu jedného zo strelcov zapojených do incidentu v San Bernardine minulý rok.

Zdroj: https://www.engadget.com/2016/08/04/apple-announces-200-000-bug-bounty-program/

Apple

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať