CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Arlo 2K Wireless Video Doorbell / Smart zvonček s kamerou

0

Zvonček dodávaný ako súprava vonkajšej jednotky s tlačidlom a kamerou a vnútornej jednotky so bzučiakom, ktorá je konštrukčne riešená ako adaptér do zásuvky. Vonkajšia jednotka je napájaná z nabíjateľnej batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží približne štyri mesiace. Samozrejme, závisí to od režimu a frekvencie používania. V záujme dosiahnutia vodovzdornosti a dlhého času prevádzky vonkajšia jednotka má nabíjací konektor pod zadným krytom. Ten sa otvára pomocou priloženého nástroja alebo kancelárskou sponkou. Balenie obsahuje všetko potrebné na inštaláciu. Výrobca počítal s tým, že zvonček s kamerou bude väčšinou umiestnený na ráme dverí, takže v balení je aj montážna podložka v tvare klinu s uhlom približne 15 stupňov, aby objektív kamery zaberal človeka alebo ľudí stojacich pred dverami. Prípadne môžete zvonček upevniť priamo na dvere, vtedy šikmú podložku nepotrebujete. 

SAMSUNG_07M Advertisement  

Vonkajšia jednotka je odolná proti poveternostným vplyvom, na prednej strane je podsvietené tlačidlo zvončeka, objektív kamery, mikrofón, pohybový senzor a infračervená LED na nočné videnie, ktoré je čiernobiele. Na spodnej strane je otvor na reproduktor. Pod krytom je konektor USB-C na napájanie a nabíjanie a dve káblové svorky. Tie možno pomocou pribalených vodičov pripojiť k štandardnému  8 až 24-voltovému zvončekovému transformátoru. Nie je to nikde špecifikované, ale svorky nemajú označenie + a -, takže predpokladám, že sa pripájajú priamo k striedavému napätiu na výstupe štandardného „zvončekového“ transformátora. Pri úvodnej konfigurácii sa pripojíte ku kamere z aplikácie Arlo Secure cez bluetooth a zadáte parametre na pripojenie k domácej sieti Wi-Fi.

Kamera zvončeka, ktorý som testoval, má rozlíšenie 2K, konkrétne 1944 × 1944 pixelov. Disponuje ultraširokouhlým objektívom so zorným uhlom 180 stupňov. Obraz je štvorcový, aby sa mohli zobraziť celé postavy ľudí, ktorí stoja pred dverami.

Pri stlačení tlačidla zvončeka alebo pri detekcii pohybu sa aktivuje záznam videa a zvonček zavolá na váš telefón. Telefonát môžete prijať ako bežný telefónny hovor. Zobrazí sa videoprenos v reálnom čase a tlačidlá na prípadné aktivovanie obojsmerného hovoru. Na prezeranie nahrávok spúšťaných udalosťami a odomknutie niektorých pokročilých funkcií, ako sú napríklad upozornenia na pohyb, detekcia objektov (ľudí, zvierat, balíkov či vozidiel), prípadne animované upozornenia, aby ste  mohli rýchlo zistiť, aká udalosť aktivovala notifikáciu, potrebujete mať aktivované predplatné cloudovej služby. Mesačne za jednu kameru zaplatíte 4,99 eura, za maximálne štyri kamery 11,99 eura a za neobmedzený počet kamier 16,99 eura. Do tohto počtu sa, samozrejme, počítajú aj vonkajšie a vnútorné kamery Arlo. Miestne ukladanie videozáznamov nie je podporované. Arlo Video Doorbell je kompatibilný so službami Amazon Alexa, Google Home, Samsung SmartThings či službami IFTTT (If This Then That). Služba Apple HomeKit nie je podporovaná.

Musím pochváliť výborný farebný obraz cez deň a pomerne dobrý čiernobiely obraz. IR dióda osvetlí priestor zhruba do vzdialenosti 5 metrov. Algoritmus AI umožňuje rozpoznať kuriéra s balíkom, čo som mal možnosť viackrát otestovať, pretože mi kuriéri často nosia produkty na testovanie.

Veľká výhoda je aj možnosť komunikovať s návštevníkom na diaľku bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Takto aj ľuďom, ktorí na vás nemajú telefonický kontakt, môžete vysvetliť, kedy vás zastihnú, prípadne kde majú počkať.

 Cena: 161 EUR

 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať