PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Avacom Carpro 2 / Malá, ale výkonná

0

Ako sa hovorí, nabíjačiek nikdy nie je dosť, a hoci sa to môže zdať prehnané, je to pravda. V domácnosti pribúdajú stále nové zariadenia a najmä pri mobiloch a ďalších prenosných prístrojoch sa stále zvyšujú požiadavky na rýchlosť nabíjania. Výrobcovia preto prichádzajú s novými nabíjacími technológiami. Keďže mobilné zariadenia často potrebujete nabíjať aj na cestách, hodí sa, ak máte vhodnú nabíjačku aj do auta. A tu sa dostávame zasa k prvej vete. Autonabíjačiek s vysokým výkonom, ktoré by podporovali najnovšie nabíjacie technológie, na trhu stále veľa nie je. Jedna z nich je práve testovaná AVACOM CarPRO 2.

Prvé, čo vás na nej zaujme, sú miniatúrne rozmery, takže pri zasunutí do 12 V zásuvky vozidla vyčnieva iba minimálne. Na čelnej strane navyše nájdete rovno dvojicu konektorov: USB-C s podporou Power Delivery a Quick Charge 3.0 a USB-A s podporou Quick Charge 3.0.

Čo je pomerne unikátne, nabíjačka je schopná nabíjať až dve zariadenia súčasne pomocou rýchleho nabíjania výkonom až 18 W na každom výstupe vďaka celkovému výkonu až 36 W. Počas nabíjania signalizuje činnosť svietiacim LED krúžkom po obvode. Je vybavená inteligentnou elektronikou Smart Chip, ktorá rozpozná pripojené zariadenie a automaticky zvolí vhodný nabíjací režim. Nabíjanie technológiou Power Delivery umožňuje iba konektor USB-C, technológiu Quick Charge možno využiť na oboch konektoroch. Pri nabíjaní mobilných telefónov Apple iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, ktoré majú podporu Power Delivery, možno použiť nový kábel v ponuke AVACOM USB-C – Lightning. Vzhľadom na výkon nabíjania odporúčam používať tento kábel, pri použití obyčajného môže dôjsť k zníženiu nabíjacieho výkonu. Nabíjačka si kvalitu pripojeného kábla kontroluje. Je, samozrejme, vhodná aj pre väčšinu mobilných telefónov značky Samsung, Xiao, LG, ASUS, Sony a iné, ktoré majú podporu technológií Quick Charge. Výhodné je, že vďaka vstupu 12-24 V možno nabíjačku použiť v osobných i nákladných automobiloch.

Počas testu pracovala nabíjačka spoľahlivo a dosahovala deklarované nabíjacie výkony. Je pozoruhodné, že výrobcovi sa podarilo nabíjačku s takýmto výkonom umiestniť do miniatúrneho tela.

Verdikt

Miniatúrna autonabíjačka s vysokým výkonom.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

Vstup: 12 / 24 V DC, výstup: USB Typ-C (PD / QC3): 5 V, 2,4 A / 9 V, 2 A / 12 V, 1,5 A (max. 18 W), USB-A (QC3): 3,6 – 6,5 V, 2,4 A / 6,5 – 9 V, 2 A / 9 – 12 V, 1,5 A (max. 18 W), maximálne celkové zaťaženie 36 W

Cena : 14,58 EUR

Hodnotenie:

+ Vysoký výkon, možnosť nabíjania dvoch zariadení súčasne, USB-C, malé rozmery
- Nič podstatné

Celkovo: 100 %

Tip redakcie: Hi-tech príslušenstvo

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať