PANASONIC PANASONIC PANASONIC

AverMedia Live Gamer ULTRA – GC553 / Streamovanie hier v 4K aj s obrazom z kamery

0

Nedávno sme predstavili jednoduchšiu a lacnejšiu verziu zariadenia na nahrávanie alebo streamovanie obrazu a zvuku pre hráčov na herných konzolách Live Gamer MINI. Hlavné obmedzenie verzie MINI je však maximálne rozlíšenie obrazu full HD. Pokiaľ chcete streamovať alebo nahrávať obraz v rozlíšení 4K, potrebujete výkonnejší streamer, napríklad GC553. Samozrejme, výkon sa podpísal na takmer dvojnásobnej cene v porovnaní s verziou na full HD.

AverMedia Live Gamer ULTRA GC553 má jeden port USB-C a dva konektory HDMI. Jeden vstupný, na ktorý sa pripojí kábel z hernej konzoly, a druhý výstupný, kam sa pripojí kábel do televízora alebo monitora. Zariadenie umožňuje zachytávať obraz zo vstupu HDMI a konvertovať ho na prúd údajov, ktoré sa prenášajú do počítača cez USB 3.1. Video je komprimované cez kodek H.264 alebo H.265.  Cez port USB-C sa zariadenie zároveň aj napája. Maximálne rozlíšenie obrazu je 4K pri maximálnej snímkovej frekvencii 60 fps. Pri rozlíšení full HD je maximálna snímková frekvencia 120p. Na nahrávanie, prípadne streamovanie potrebujete  vhodnú aplikáciu. Na stránkach výrobcu je k dispozícii aplikácia RECentral, ktorá je dostupná pre platformy Windows aj Mac OS X. Tandem streamer – aplikácia RECentral má veľmi malú latenciu, takže môžete hrať aj tak, že sa pozeráte na obraz v aplikácii na počítači. Streamovať priebeh hry môžete na YouTube, Twitch, Facebook, Niconico, Smashcast či Mixer. Aby ste mohli streamovať alebo nahrávať 4K obraz s vloženým oknom, potrebujete na to Windows PC s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX1050 alebo vyššou. Na MacBook Pro je maximálne podporované rozlíšenie 3840 × 2160 pri 30 fps, no len v Single Mode, nemožno teda vkladať okná.

Aplikácia RECentral umožňuje do nahrávaného alebo streamovaného videa vložiť aj okno, ktoré môže obsahovať obrázok, video či obraz z kamery. Odtiaľto je už len krôčik k inému, pre mnohých ešte užitočnejšiemu scenáru použitia – záznamu prezentácie na prednáške, prípadne streamovaniu webcastu. Alebo na streamovanie obrazu z iného zariadenia s obrazovým výstupom HDMI, napríklad z Raspberry Pi, niektorých meracích prístrojov a podobne. Ak potrebujete streamovať prednášku, na vstup streamera sa pripojí kamera zaznamenávajúca obraz prednášajúceho, prípadne záber na jeho ruky, ak niečo ukazuje, alebo na obrazovku smartfónu či iného zariadenia na stole.

Záber z tejto kamery sa v aplikácii RECentral spojí so záznamom aktivít na obrazovke počítača, napríklad v okne aplikácie PowerPoint. Aby ste mohli využiť tento scenár, musíte na začiatku spustiť v aplikácii RECentral záznam alebo aktivovať streamovanie a hneď stiahnuť okno tejto aplikácie na lištu. Tým sa uvoľní celá obrazovka na PowerPoint, prípadne inú aplikáciu, z ktorej sa prezentuje. Skôr než dá prezentujúci alebo organizátor podujatia záznamy z prednášok na web, treba zo začiatku vystrihnúť niekoľko sekúnd, kým sa aplikácia RECentral stiahne na lištu. Veľkosť okien z kamery a záznamu aktivít môžete nastaviť ľubovoľne, prípadne ich môžete priebežne meniť. V niektorých častiach prednášky sa hodí väčšie okno s prezentáciou, pri praktických ukážkach zväčšíte okno obrazu z kamery. Vo výslednom videu potom tieto krátke úseky, v ktorých v aplikácii RECentral meníte veľkosť okna, vystrihnete. V streame to neprekáža, stačí, ak okomentujete, že zmeníte na ukážku veľkosť okien. Vo videu či streame uvidia diváci všetko, čo sa deje na obrazovke, vrátane toho, čo tam prednášajúci interaktívne podčiarkne alebo nakreslí. Ak používa elektronické ukazovadlo, zobrazí sa rovnako, ako ho vidia ľudia na prednáške.  

Verdikt:

Nahrávanie a streamovanie hier na konzolách v 4K. Zariadenie je užitočné aj pre prednášajúcich a tvorcov webcastov.

Technické údaje:

Maximálne rozlíšenie záznamu: 2160p/60fp, rozhranie: USB-C; podporované rozlíšenia vstupu: 2160p, 1440p, 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 480i, rozmery: 112,5 × 62 × 26 mm, hmotnosť 116 g

Cena: 198 EUR

Hodnotenie: 90 %

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
AverMedia Live Gamer 4K Stream games

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať