ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Black Friday je tu, dajte si však pozor na vymyslené zľavy

Tlačové správy
0

Sezóna obrovských výpredajov sa začína, odborníci však varujú pred nafúknutými zľavami. Nenechajte sa obchodníkmi napáliť, radšej si ceny porovnajte.

Vianočná sezóna je najsilnejšou nákupnou sezónou roka. Pre e-shopy sa začala v polovici novembra a ku koncu mesiaca mnoho z nich pripravuje akciu Black Friday. „Na konci novembra pripravuje mnoho internetových obchodov veľké zľavy. Už teraz zaznamenávame tisíce produktov v zľave naprieč segmentami. Netreba sa však nechať nalákať na prvú ponuku, na ktorú natrafíte. Je dobré si konečné ceny skontrolovať a uistiť sa, že ide o reálne výhodné ponuky,“ pripomína riaditeľ nezávislého porovnávača cien Heureka Tomáš Braverman.

Aktuálne Slováci najviac zháňajú rozličné výrobky z kategórie kozmetika a zdravie, ako sú parfumy, detský tovar, napríklad plienky, alebo rozličná elektronika. Zároveň pred Vianocami nakupujú vo veľkom knihy, medzi najpredávanejšie patria napríklad knihy Babička, rozprávaj a Dedko, rozprávaj, ktoré pomáhajú starým rodičom vybaviť si spomienky pri rozprávaní vnúčatám. Medzi najžiadanejších autorov patria Slováci – Jozef Karika, Viola Stern Fischerová a Veronika Homolová Tóthová či Táňa Keleová-Vasilková.

Zľavy sú pre zákazníkov vždy lákadlom, nie vždy sú však tak vysoké, ako sa uvádza. Ich výška sa líši podľa segmentu tovaru, tradične bývajú tovary zľavnené o 10 až 20 %. Heureka vývoj cien monitoruje, keďže ide o porovnávač. Pri každom tovare monitoruje vývoj ceny tovaru, ktorá je dostupná pre každého užívateľa. Zároveň pripravuje aj samostatnú stránku vypredaj.heureka.sk, v rámci ktorej monitoruje práve zľavy počas pred- a povianočných výpredajov.

Black Friday vznikol v Spojených štátoch amerických. Je to piatok po Dni vďakyvzdania (štvrtý piatok v novembri), kedy obchody oficiálne štartujú sezónu vianočných zliav veľkým výpredajom. Fenomén sa už uchytil aj v našich končinách.

PRime time

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať