SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Philips Lighting dodala už viac ako miliardu LED svietidiel

Tlačové správy
0

- Tento míľnik dosiahla ako prvá spoločnosť na svete. Do roku 2020 chce pokoriť hranicu dvoch miliárd LED svetelných zdrojov.
- Ušetrená energia zodpovedá produkcii 30 stredne veľkých tepelných elektrární a zníženie emisií CO2 sa rovná emisiám z 12 miliónov automobilov
- Philips Lighting žiada vlády, aby sa 100 % zamerali na energeticky efektívne osvetlenie v budovách a v uliciach

Philips Lighting (Euronext Amsterdam: LIGHT) today announced the company's 2017 first quarter results.<}0{>Eindhoven, Holandsko Philips Lighting (Euronext: LIGHT), svetový líder v osvetlení, dodal v rámci výzvy Global Lighting Challenge už viac ako miliardu LED svetelných zdrojov. Výzva je súčasťou kampane ministerského fóra Clean Energy Ministerial s cieľom nasadiť 10 miliárd energeticky efektívnych svietidiel, zlepšiť tak energetickú efektivitu osvetlenia na celom svete a spomaliť klimatické zmeny. Philips Lighting dosiahol polovicu svojho plánu dodať dve miliardy LED svietidiel do roku 2020.

Philips Lighting je prvá spoločnosť na svete, ktorá pokorila míľnik dodávky jednej miliardy LED svietidiel. Už v decembri 2006 žiadala o celosvetové nahradenie obyčajných žiaroviek. Osvetlenie vtedy spotrebovávalo 19 % globálnej energie, v roku 2015 to bolo 15 % a do roku 2030 by malo klesnúť na 8 %.

„Tento míľnik je dôkazom toho, že môžeme úspešne prejsť z konvenčných technológií osvetlenia na LED osvetlenie, ktoré má pozitívny vplyv na klimatické zmeny. Energetická efektivita sa dnes zlepšuje približne o 1,5 % každý rok, avšak na dosiahnutie udržateľnosti by úplne postačilo jej zdvojnásobenie na 3 %,“ povedal Harry Verhaar, Head of Global Public and Government Affairs v spoločnosti Philips Lighting.

„V porovnaní so zastaranými svetelnými zdrojmi dokážu nové LED svietidlá, ktoré ich nahradili, ušetriť energiu na úrovni produkcie 30 stredne veľkých tepelných elektrární. Zníženie emisií zodpovedá emisiám z 12 miliónov automobilov. Prínos technológie je skutočný a merateľný,“ pokračuje H. Verhaar.

Jednoduchá výmena obyčajných svietidiel za LED svetelné zdroje prinesie výrazné ušetrenie energie a v kombinácii s riešením prepojených svietidiel sa tieto úspory ešte zvýšia, potenciálne až do 80 %.

LED svetelné zdroje s poradovým číslom jedna miliarda odovzdali skupine zástupcov z medzinárodných vládnych a mimovládnych organizácií počas špeciálnej ceremónie v Bonne, ktorá bola súčasťou konferencie United for Efficiency. Na ceremónii sa zúčastnilo veľa vplyvných podporovateľov environmentálnych zmien vrátane zástupcov z OSN, medzinárodnej energetickej organizácie International Energy Agency (IEA) a organizácie Global Environment Facility.

Rachel Kyte, Chief Executive Officer and Special Representative of the UN Secretary-General for Sustainable Energy for All, povedala: „Viacero firiem si dalo v Paríži záväzok, aby pomohli vytvoriť svet, v ktorom je čo najmenej uhlíka. Philips Lighting premenil tieto slová na činy a iba v priebehu dvoch rokov spolovice naplnil svoj cieľ dodať dve miliardy LED svietidiel do roku 2020. Miliarda predaných LED svietidiel sa rovná spotrebe energie v 300 000 domácnostiach. Philips Lighting je dôkazom, že spolu môžeme zájsť ďalej a rýchlejšie.“

Philips Lighting počas ceremónie vyhlásil, že žiada vlády po celom svete, aby sa pridali k snahe spraviť svet viac energeticky efektívnym:

  • Do roku 2020 by mali byť všetky nové budovy vybavené LED svietidlami alebo ekvivalentne energeticky efektívnym osvetlením
  • Do roku 2025 by malo všetko pouličné osvetlenie využívať LED svietidlá alebo ekvivalentne energeticky efektívne osvetlenie
  • Do roku 2030 by mali všetky existujúce korporátne budovy využívať LED svietidlá alebo ekvivalentne energeticky efektívne osvetlenie

Výzva Global Lighting Challenge je súčasťou kampane ministerského fóra Clean Energy Ministerial s cieľom dosiahnuť 10 miliárd predaných energeticky efektívnych svietidiel, ako sú LED svetelné zdroje. Prechod k energeticky efektívnemu osvetleniu môže byť jedným z najdôležitejších krátkodobých aktivít, ako znížiť skleníkový efekt.

Nedávny prieskum[1] organizácie International Energy Agency poukázal na fakt, že v roku 2016 by svet spotreboval o 12 % viac energie, pokiaľ by nezačal aplikovať energetické zmeny od roku 2000 – je to ekvivalent spotreby Európskej únie.

Produkcia s.r.o.

Všetky autorove články
Philips

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať