SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Bowers & Wilkins PI7 S2 / Keď hľadáte špičkový zvuk

2

Nové úplne bezdrôtové slúchadlá PI7 S2 od spoločnosti Bowers & Wilkins sú nástupcom minuloročného vlajkového modelu PI7. Výrobca sľubuje vyšší výkon, lepší zvuk aj zabezpečenie bluetooth, s cenou 399 eur, ale slúchadlá naozaj musia stáť za to. Takže uvidíme, nakoľko sa to podarilo.

SAMSUNG_032023_M Advertisement

Slúchadlá mi dorazili vo veľmi peknej modrej farbe, ktorá vyzerá veľmi elegantne. Možno aj preto, že nie je taká opozeraná. Dizajn vychádza zo staršieho modelu, je však veľmi zaujímavý a v podstate aj praktický, tak načo to meniť. Slúchadlá sa po zasunutí do ucha pootočia, čím sa v podstate aretujú v uchu. Je to praktické a lepšie ich to chráni pred vypadnutím. Na vyvýšenej časti slúchadiel sú dotykové plôšky na ich ovládanie. Sú dostatočne citlivé a spoľahlivé. Každé slúchadlo je vybavené 9,2 mm meničom vyvinutým na mieru a výškovým meničom. Slúchadlá podporujú technológiu Qualcomm aptX Adaptive umožňujúcu prenos High-Res hudby z kompatibilných streamovacích služieb a zariadení v kvalite 24-bit./48 kHz. Ide o jedny z mála slúchadiel s prenosom High-Res hudby zo zdroja až k ušiam. Trochu zvláštne pôsobí, že výrobca využíva starší štandard bluetooth 5.0. Pripojenie je však stabilné a pri testovaní som nezaznamenal výpadky. Výrobca dodáva k slúchadlám aj mobilnú aplikáciu, tá má však iba veľmi obmedzené možnosti a v podstate ju ani nebudete potrebovať.

Slúchadlá sú vybavené aj systémom aktívneho potlačenia hluku ANC, ktorý využíva až šesť mikrofónov, (tri v každom slúchadle) na snímanie a analýzu zvuku v okolí. Systém je účinný a niektoré zvuky dokáže potlačiť s vysokou účinnosťou, ale pri porovnaní s konkurenciou patrí skôr k lepšiemu priemeru. Pri lete lietadlom si horšie poradil s niektorými frekvenciami hluku a aj otravné palubné hlásenia potlačil iba čiastočne.

Dodávané puzdro v nádhernej kombinácii matnej polnočnej modrej so zlatistým vekom s veľkým nápisom Bowers & Wilkins nezaprie luxusný rodokmeň slúchadiel. Puzdro má veľmi vhodne zvolené rozmery, a hoci nepatrí k najmenším, je dostatočne ploché na to, aby ste ho mohli nosiť vo vrecku. Okrem nabíjania slúchadiel má aj ďalšie funkcie. Po jeho otvorení je v strede medzi slúchadlami umiestnené tlačidlo párovania bluetooth. To veľmi oceňujem, lebo pri pripojení k ďalšiemu zariadeniu nemusíte maturovať z toho, aký spôsob aktivácie párovania zasa výrobca vymyslel. Ešte zaujímavejšia je však funkcia bezdrôtovej retransmisie zvuku. Ak puzdro cez USB-C pripojíte k nejakému zariadeniu, stane sa automaticky vysielačom pre vaše slúchadlá. Táto funkcia môže byť zaujímavá pre viaceré zariadenia, ale napríklad aj pre starší PC, ktorý nemá alebo má chybný bluetooth. Navyše prenos prebieha v kodekoch aptX. Oproti predchádzajúcej generácii sa zlepšila výdrž na batériu, ktorá je teraz asi 5 hodín na jedno nabitie, aj s nabíjaním z puzdra sa dostanete na 16 hodín. To nie sú hviezdne hodnoty, ale na bežné používanie bez problémov postačia.

Čo ma však na slúchadlách zaujalo najviac, je kvalita zvuku. Zvuková scéna je krásne rozprestretá a vzdušná. Priestorová presnosť ľavého a pravého kanála pôsobí veľmi dobre a presne identifikuje smer zvuku. Slúchadlá výborne, no nie príliš agresívne reprodukujú výšky, čo ďalej rozširuje scénu. Nič nie je „prepálené“ a frekvencie pôsobia, akoby rezonovali prirodzene bez toho, aby na seba výrazne upozorňovali. V strednom pásme sú nástroje jasne rozlíšiteľné, majú dostatok priestoru a vokály sú výborne lokalizované. Hutný tón basov je úderný, so silným akcentom. Basy sú výrazné a patrí im veľa priestoru a milovníci čistých subbasov a stredobasov si tu rozhodne prídu na svoje. Je až neuveriteľné, s akou hĺbkou sa slúchadlá dokážu vyrovnať, a párkrát som sa pristihol pri kontrole, či nepoužívam veľké uzavreté slúchadlá.

Medzigeneračne teda výrobca urobil dobrú prácu a slúchadlá rozhodne potešia milovníkov kvalitného a hutného zvuku. Pravda, bluetooth 5.0 v nových slúchadlách, hlavne v tejto triede, nie je práve terno, ale myslím, že keď sa do nich započúvate, rýchlo zabudnete. Tak už iba našetriť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový zvuk, úderné basy, rýchle nabíjanie, dizajn, retransmisia cez puzdro, rýchle párovanie
- Slabšie ANC, bluetooth 5.0

PARAMETRE:

• Prenos zvuku: 24-bit., mikrofóny: 3 mikrofóny v slúchadle, dvojpásmový 9,2 mm menič, čas prehrávania 5 hodín / spolu 16 hodín (ANC off), bluetooth 5.0 s aptX Adaptive, audio retransmisia cez puzdro, bluetooth kodeky: aptX Adaptive, aptX HD, aptX Classic, AAC, SBC, bluetooth profily: A2DP v1.3.1, AVRCP v1.6.1, HFP v1.7.1, HSP v1.2, BLE GATT, ochrana IP54 (slúchadlá), hmotnosť: slúchadlo 7 g, puzdro 47 g

• Cena: 399 EUR

• Zapožičal: BIS audio

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

B&W PX5 reakcia na: Bowers & Wilkins PI7 S2 / Keď hľadáte špičkový zvuk

13.3.2023 22:03
Zvuk majú síce pekný,ale servis u nás žiadny. Všetko je potrebné posielať poštou po skončení záruky. A naviac ich po 2 rokoch nevedia opraviť -vraj nie je náhradný diel.Ale majú politiku výmeny, že mi dajú za polovičnú cenu vyšší model, ktorý mi možno tiež vydrží dva roky. Ďakujem,ale už neprosím.
Reagovať

B&W PX5 reakcia na: Bowers & Wilkins PI7 S2 / Keď hľadáte špičkový zvuk

13.3.2023 22:03
Zvuk majú síce pekný,ale servis u nás žiadny. Všetko je potrebné posielať poštou po skončení záruky. A naviac ich po 2 rokoch nevedia opraviť -vraj nie je náhradný diel.Ale majú politiku výmeny, že mi dajú za polovičnú cenu vyšší model, ktorý mi možno tiež vydrží dva roky. Ďakujem,ale už neprosím.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať