SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Budúcnosť cestovania lietadlami: bionický dizajn, priehľadné stropy, personalizácia a luxus

Technológie
0

Európsky výrobca lietadiel Airbus na tlačovej konferencii predstavil svoju víziu kabíny budúceho lietadla, ktorú nazval Airspace. Bude ľahšia a ponúkne ekologickejší a udržateľný spôsob cestovania, navyše pre cestujúcich poskytne luxusný zážitok. Airspace Cabin konceptu Vision 2035+ sa plne sústreďuje na udržateľnosť, ľahké materiály a digitalizáciu. Na základe analýzy životného cyklu lietadla A350 spoločnosť Airbus uvádza, že 10 až 20 % vplyvu lietadla na životné prostredie pochádza z kabíny, takže zmeny v tejto oblasti budú kľúčové pre snahu celého odvetvia o dekarbonizáciu.

Zlepšenia sú založené na troch pilieroch: transparentnosti, dekarbonizácii a cirkulárnosti. Na zostavenie udržateľnej kabíny spoločnosť vytvorí priehľadný strop, ktorý umožní cestujúcim počas letu pozerať sa na oblohu. Výrobca lietadiel spolupracuje s desiatimi významnými leteckými spoločnosťami vrátane Lufthansy a Delty a ôsmimi technologickými partnermi, aby uviedol do života svoje koncepty kabín budúcnosti.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Ľahké interiérové konštrukcie využívajúce bionický dizajn a biomimikry budú oveľa menej škodlivé pre životné prostredie pričom ich hmotnosť sa zníži až o 40 %. K dosiahnutiu tohto cieľa prispejú aj vopred objednané jedlá, ktoré si cestujúci vyzdvihnú pred nástupom do lietadla. Budú tak mať väčší výber a zníži sa plytvanie potravinami. Zároveň sa odstráni potreba kuchynského priestoru a servírovacích vozíkov. K dispozícii budú personalizované služby, lepšie sedadlá a ďalšie inteligentné zariadenia. Cestujúci budú tiež informovaní o vplyve na životné prostredie počas každého letu prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie.  

Zdroj: luxurylaunches.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať