SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Jio Glass: Budúcnosť komunikácie či vyučovania na diaľku patrí holografickým videohovorom

0

Na prvom virtuálnom výročnom valnom zhromaždení spoločnosť Reliance predstavila svoj najnovší produkt Jio Glass, ktorý má používateľom poskytovať služby zmiešanej reality vrátane holografických videohovorov s použitím ich 3D postáv. Akash Ambani a Isha Ambani predviedli holografický videohovor 15. júla, keď sa 3D obraz Akasha rozprával s Ishou v 2D formáte.

Cieľom Jio Glass je dať všetkým používateľom imerzívny zážitok tým, že „sa budú cítiť reálnejšie“ napriek fyzickej neprítomnosti. Jio Glass je určený na prezentácie a vymieňanie digitálnych poznámok, pričom prezentácie možno nielen zobraziť, ale aj prezentovať ostatným účastníkom hovoru. O špecifikáciách produktu zatiaľ nie je známe nič okrem toho, že bude mať hmotnosť 75 gramov a na napájanie ho bude treba pripojiť k smartfónu pomocou kábla.

Príde s 25 zabudovanými aplikáciami, ktoré umožnia videokonferencie s rozšírenou realitou. Okrem virtuálnych stretnutí sa hodí aj pre učiteľov a študentov na vytvorenie virtuálnych 3D miestností a realizáciu holografických kurzov prostredníctvom cloudu Jio Mixed Reality v reálnom čase. Partnerom Reliance pri vývoji produktov Jio je Google.

Zdroj: republicworld.comndtv.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
buducnost video hovor internet web Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať