PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Elon Musk: Tento rok budeme mať autonómnu jazdu na úrovni 5

4

Elon Musk tvrdí, že základná funkčnosť autonómie na úrovni 5 pre vozidlá Tesly bude dokončená už v tomto roku. Povedal to na Svetovej konferencii o umelej inteligencii v Šanghaji, na ktorej sa zúčastnil virtuálne. Snaha spoločnosti Tesla dodať kompletný systém autonómneho riadenia úrovne 5 je najvýznamnejší z Muskových projektov týkajúcich sa umelej inteligencie. „Som si istý, že tento rok budeme mať základnú funkčnosť pre autonómiu úrovne 5,“ vyjadril sa Musk.

Keď Musk hovorí o „kompletnej funkčnej“ verzii systému autonómnej jazdy, znamená to vyplnenie medzery medzi funkciou Autopilot na jazdu po diaľnici a funkciami ako Smart Summon na jazdu v meste. Pravda, verzia so základnou funkčnosťou autonómie úrovne 5 ešte neznamená, že vozidlá značky Tesla budú jazdiť úplne samostatne.

CEO Tesly však dodáva, že systém treba ešte zlepšovať, aby fungoval na úrovni 5. Chcú ho pripraviť aj  na zvládnutie osobitných situácií, s ktorými sa možno stretnúť na cestách. „Existuje ešte veľa malých problémov. Budúce iterácie budú schopné zvládnuť veľkú väčšinu situácií. Nič nie je zložitejšie a čudnejšie ako skutočný svet,“ povedal Musk.

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto doprava autonom

4 komentáre

Moznost testovania reakcia na: Elon Musk: Tento rok budeme mať autonómnu jazdu na úrovni 5

23.7.2020 15:07
Moze ist testovat na dialnice do Ciech. Trasa Brno - Praha
Reagovať

. reakcia na: Elon Musk: Tento rok budeme mať autonómnu jazdu na úrovni 5

20.7.2020 20:07
velmi dobre to chapem, ty si rozporoval ze Elon Musk to nepovedal ale on to povedal. mat zakladnu funkcionalitu je obrovsky pokrok, a dalsi ciel bude dosiahnut 99.9999% spolahlivost. Elon sice prehana s terminmy ale dodrzi co slubil, urcite autonomia tesly nie je v nedohladne, ale este to chvilu potrva. pristup tesly dava zmysel, strojove ucenie pomocou stoviek tisic aut, ktore zbieraju data je obrovska konkurencna vyhoda, ktore sa nikto ani len nepriblizuje. malo ludi si uvedomuje, ze tesla zamestnava tych najlepsich ludi na svete, ako napriklad slovaciska Andreja Karpatyho, jeden z najvacsich odbornikov na AI.
Reagovať

. reakcia na: Elon Musk: Tento rok budeme mať autonómnu jazdu na úrovni 5

20.7.2020 11:07
tiez nechapes aky je rozdiel mat zakladnu funkciu niecoho a mat nieco kompletne hotove? Mat zakladnu funkciu niecoho znamena tiez mat len tlacitko na zapnutie a vypnutie, ale nemusi to nic robit. V principe, co povedal nic neznamena a level 5 je v nedohladne tak ako u ostatnych.
Reagovať

. reakcia na: Elon Musk: Tento rok budeme mať autonómnu jazdu na úrovni 5

20.7.2020 08:07
ale povedal, pozri si rozhovor na youtube: https://youtu.be/xBysm4_OceI
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať