SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Budúcnosť vraj patrí vertikálnemu videu. Aplikácia Dreams dokáže upraviť televízne vysielanie aj pre smartfóny

3

Spoločnosť Dreams, ktorú založili dvaja bývalí pracovníci Googlu a Instagramu Tom Bender a Greg Hochmuth, pracuje na rovnomennej aplikácii, ktorá orezáva klasické televízne vysielanie a ponúka ho v podobe vertikálneho videa. Takéto televízne vysielanie je ako stvorené na sledovania na smartfóne.

„Profesionálne vertikálne video je budúci trend v televízii,“ hovorí Tom Bender. Spoločnosť Dreams získala 5 miliónov dolárov od  rôznych investorov, pretože prináša túto budúcnosť už v súčasnosti. Pýtate sa, prečo by chcel niekto obrátiť televízor na bok? Podľa Bendera preto, aby sa takéto vysielanie dalo sledovať na smartfóne. „Je to jediné zariadenie, na ktorom bude v budúcnosti záležať.“ Rozhodol sa teda vytvoriť televíznu aplikáciu, ktorá bude fungovať na mobilných zariadeniach.

Hoci aplikácie YouTube či Netflixu sa tešia popularite, ľudia pri sledovaní videa musia otáčať svoje mobily. „Pre vaše zápästie nie je pohodlné držať telefón otočený na boku,“ povedal Bender. „Keď sme začali premýšľať o televízii pre telefón, rozhodli sme sa, že musí byť vertikálna, naformátovaná tak, ako bežne držíte telefón.“

Aplikácia Dreams podporuje množstvo známych kanálov (HGTV, Food Network, Animal Planet), no všetko je preformátované na vertikálne zobrazenie a bez reklám. Kanály možno rýchlo meniť gestom swype, posunutím prsta do strán. Na rozdiel od ostatných aplikácií na streamovanie videa sa po otvorení automaticky spustí video a používateľ nemusí rolovať v ponuke obsahu a hľadať, čo by si pustil.

Niektoré z programov sú preformátované v reálnom čase automaticky. Firma sa pochválila, že má vlastný softvér, ktorý rozpozná, kto práve hovorí, a potom naň zameria vertikálny výrez. „Výsledok potom vyzerá, akoby vysielanie bolo skutočne urobené pre telefón.“

Spoločnosť Dreams sa teda snaží rozšíriť zážitok zo sledovania televízie a predstihnúť to, čo považuje za globálny trend.

Zdroj: businessinsider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
TV smartfon video buducnost YouTube aplikácia softver trend Google Instagram internet

3 komentáre

to je... reakcia na: Budúcnosť vraj patrí vertikálnemu videu. Aplikácia Dreams dokáže upraviť televízne vysielanie aj pre smartfóny

27.6.2018 21:06
...úplne klasická situácia príznačná pre túto dobu: nie aby sa prispôsobili idioti (čo nevedia ani len otočiť mobil nabok), ale bude sa všetko prispôsobovať týmto idiotom.
Reagovať

to je ... reakcia na: Budúcnosť vraj patrí vertikálnemu videu. Aplikácia Dreams dokáže upraviť televízne vysielanie aj pre smartfóny

25.6.2018 07:06
dobra kravina. Oci mame prisposobene na sledovanie do stran a nie hore-dolu. Mozno to bude par rokov popularne a potom ked sa objavia rozne zdravotne problemy pri sledovani takehoto videa (urcite minimalne migreny) to zase zapadne na smetisko dejin ako ine podobne kraviny. Navyse, uz vidim niekoho ako drzi v ruke hodinu alebo viac mobil aby mohol sledovat TV vysielanie.
Reagovať

RE: to je ... reakcia na: to je ...

25.6.2018 18:06
radsej mali z nemoznit natacat vertikalne a vsetci by sa pekne naucili, ze natacat mozu iba horizontalne...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať