SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Mojkanie s robotickou mačkou a ďalšie zaujímavosti na CeBITe

Technológie
1

CeBIT 2018 bol v doterajšej histórii zrejme najviac prelomový. Motto podujatia: „Festival inovácií pre digitálny biznis“ vyjadruje filozofiu reorganizácie. Veľtrh sa na obrovskom výstavisku koncentroval do menej pavilónov a bol zameraný na pokročilé technológie a riešenia na báze digitálnych inovácií.

Vo videu sme zdokumentovali niekoľko zaujímavých riešení:

Nie je žiadnym tajomstvom, že najlepšie upokojujú stres domáci maznáčikovia, no nie každý ich môže mať. Pre ľudí, ktorí často cestujú, alebo k zvieratkám nemajú vzťah, prípadne sú na ne alergickí vystavovali v japonskom pavilóne riešenie pripomínajúce vankúš s niečím pripomínajúcim mačací chvost. Stačí ho zdvihnúť, pohladiť, pritúliť sa k nemu a robotický vankúš začne spokojne vrtieť chvostom. Podrobnosti vo videu.

Veľa zaujímavostí sme videli v sekcii sekcii startupov v hale 27. Cieľom sekcie je umožniť prezentáciu nápadov a v mnohých prípadov aj riešení dotiahnutých do rôzneho štádia realizácie. Sekciu so záujmom navštevujú nielen investori, konzultanti, obchodní experti, ale aj lovci talentov a dokonca aj špecialisti veľkých firiem, ktoré hľadajú riešenie, ktoré by sa im hodilo a prevzali by ho formou akvizície.

Pozrite si niekoľko riešení, ktoré tvorcovia dotiahli do finálneho, alebo veľmi pokročilého štádia realizácie.

Projekcia na členité plochy si určite nájde uplatnenie v marketingu

Univerzálne zariadenie na parkovanie bicyklov. Rieši bezpečné uzamknutie a ak máte elektrobicykel, tak aj jeho nabíjanie

Riešenie na nabíjanie smartfónov je dotiahnuté nielen po technickej stránke, ale aj čo sa týka biznis modelu. Na slotoch do ktorých budú ľudia vkladať svoje mobily na nabíjanie je nalepená reklama. Riešenie je predstavené aj vo videu.

Myšlienkový súboj. Snímajú sa prejavy mozgovej aktivity podobne ako u EEG. Riešenie je predstavené aj vo videu

Niektoré riešenia sa týkali nielen ergonómie, ale aj filozofie sedenia pri komunikácií pracovník – klient. Pri usporiadaní kresiel na obrázku majú dvaja pevnú pozícii a pozícia ďalších dvoch je trochu vratká.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
robot stroj AI umelá inteligencia domacnost zabava biznis smartfon projekt mozog

1 komentár

Zvuk reakcia na: Mojkanie s robotickou mačkou a ďalšie zaujímavosti na CeBITe

25.6.2018 17:06
To je teda otrasný zvuk v tom videu. Čo Vám bráni "predabovať" hovorené slovo keď zistíte, že to nevyšlo na prvý krát, aby to bolo aj ľudsky zrozumiteľné ??
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať