SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

CES 2020: Dell predstavil zariadenia budúcnosti - koncepty UFO, Duet a Ori

0

Dell na výstave CES ukázal, ako si predstavuje zariadenia budúcnosti – prezentoval vreckové herné zariadenie UFO, skladací koncept Ori a zariadenie s dvoma obrazovkami Duet. Koncept UFO je vlastne vreckové herné zariadenie Alienware. Bude mať 8-palcovú obrazovku s rozlíšením 1900 × 1200, používať procesory Intel Core 10. generácie a bude disponovať konektivitou Wi-Fi, Bluetooth a Thunderbolt. Bude obsahovať odnímateľné ovládače, ale bude ho možné ovládať aj pomocou myši a klávesnice ako akékoľvek iné PC.

Koncept Duet je zariadenie dvoma 13,4-palcovými displejmi. Podobá sa na XPS 13, s výnimkou toho, že spodná klávesnica a trackpad boli úplne nahradené druhým displejom. Hoci Duet vyzerá ako obyčajný notebook, jeho druhý displej bude podporovať použitie pera aj dotykové ovládanie. Dve obrazovky sa môžu použiť na viac úloh vedľa seba alebo ako jeden veľký displej s obsahom rozprestierajúcim sa cez dva panely.

Napokon koncept Ori je skladacie zariadenie (názov je odvodený od origami), ktoré sa môže pochváliť 13-palcovou obrazovkou s rozlíšením QHD+. Ponúka podobné používateľské skúsenosti a výhody ako dve obrazovky, ibaže s bezšvovým spojením. Keďže ide iba o prototypy, Dell nehovorí, aký softvér bude na zariadeniach fungovať. No Microsoft už pomocou pripravovaného systému Windows 10X napomáha presadzovanie hardvéru s duálnymi a skladacími displejmi.

Dell neprezradil, kedy by sa zariadenia Ori a Duet mali dostať do obchodov, v súčasnej podobe však ponúkajú fascinujúci pohľad na možnú budúcnosť počítačov.

Zdroj: zdnet.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
buducnost Dell Intel dizajn displej notebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať