CES 2020: Intel ukázal prototyp 17-palcového notebooku so skladacím displejom

2

Na tlačovom podujatí Intelu na výstave CES 2020 hovorili zástupcovia spoločnosti o budúcnosti počítačov. Prezentovaný bol Horseshoe Bend, koncept 17-palcového notebooku so skladateľným displejom, ktorého kľúčovou časťou je panel OLED. Predstaviť si to možno ako notebook s jedinou skladacou obrazovkou bez spoja, ktorý by oddeľoval veko od klávesnice. Môžete ho držať ako knihu, a ak toto véčko úplne otvoríte, máte 17-palcový notebook, v zatvorenom stave má zariadenie veľkosť 13 palcov.

Viceprezident pre oblasť mobilných platforiem Chris Walker označil notebook za prvý 17-palcový skladací OLED počítač na svete. Ukázal, ako môžu používatelia streamovať video v hornej časti a prezerať ďalšie videá v spodnej časti. Potom prototyp otvoril a streamoval video na celú obrazovku.

Horseshoe Bend prichádza po tom, čo spoločnosť Lenovo predstavila prvý skladací počítač na svete ThinkPad X1 Fold. Toto zariadenie je založené na „hybridnej“ technológii Intelu v podobe nedávno uvedených procesorov Tiger Lake. Má 13,3-palcový OLED displej, 5G pripojenie a váži menej ako 1 kg. Podobne ako v prípade prototypu Intelu sa môže obrazovka rozdeliť na rôzne úlohy alebo slúžiť ako jeden celok, napríklad ako tablet.

Aj Dell ohlásil na CES niekoľko nových zariadení s dvoma obrazovkami, jedno so skladacím displejom, druhé s dvoma samostatnými displejmi.

Intel očakáva, že budúcnosť patrí notebookom s dvoma obrazovkami, analytici sa však domnievajú, že takéto produkty sa nedostanú na trh skôr ako v roku 2021. Kľúčové je, aby Microsoft aktualizoval svoj operačný systém, aby technológia duálnej obrazovky fungovala so systémom Windows.

Zdroj: venturebeat.comdigitaltrends.com

Redakcia

Všetky autorove články
Intel CES 2020 prototyp display

2 komentáre

Fix reakcia na: CES 2020: Intel ukázal prototyp 17-palcového notebooku so skladacím displejom

7.1.2020 18:01
LG predstavila prvý skladací počítač na svete ThinkPad X1 Fold

nie LG, ale LENOVO
Reagovať

Redakcia bez IQ, kde je ten laptop? Nadpis o laptope a clanok aj fotky o tablete, alebo nejakej obrazovke! reakcia na: CES 2020: Intel ukázal prototyp 17-palcového notebooku so skladacím displejom

7.1.2020 16:01
Rozmyslajte trochu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať