PANASONIC PANASONIC PANASONIC

CES 2020: Sony ohúrilo svojím konceptom elektrického vozidla

Technológie
0

Na výstave CES 2020 prišla spoločnosť Sony s prekvapujúcim ohlásením – predstavila koncept elektrického vozidla s názvom Vision-S. Auto má 33 snímačov vrátane snímača CMOS a snímača ToF (Time of Flight), ktoré sa bežne používajú vo fotoaparátoch a v tomto prípade slúžia na detekciu objektov a ľudí mimo aj vnútri vozidla. Okrem toho je auto vybavené zariadením Solid State LiDAR na meranie a mapovanie oblasti okolo vozidla, aby sa zabránilo kolízii a umožnila sa jazda v bezpečnej vzdialenosti a rýchlosti.

Podľa stránky so špecifikáciami môže Vision-S zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 4,8 sekundy (na porovnanie, najlepší variant Tesla 3 dosiahne túto rýchlosť za 3,4 sekundy).

Video: 

Informačno-zábavný systém zahŕňa panoramatickú obrazovku na sledovanie obsahu na prednej časti palubnej dosky. Každé sedadlo vo vozidle má navyše zabudovaný reproduktor s technológiou priestorového zvuku Sony 360 reality audio.

Žeby chcel japonský technologický gigant začať predávať autá? Možno raz v budúcnosti. No zatiaľ je pravdepodobnejšie, že má v úmysle ponúkať senzory a príslušenstvo iným výrobcom automobilov.

Zdroj: thenextweb.com

Redakcia

Všetky autorove články
sony CES 2020 koncept elektromobilita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať