SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

CES 2020: Laserový zameriavač na likvidáciu komárov v miestnosti

3

Komáre sú nepríjemné, ale aj neuveriteľne nebezpečné v oblastiach, kde sú bežné choroby prenášané týmto hmyzom, ako je napr. zika či horúčka dengue. Existuje veľa spôsobov na ich kynoženie, no až doposiaľ sa pri tom nevyužívali lasery. No teraz startup s názvom Bzigo vyvíja zariadenie, ktoré presne deteguje a lokalizuje komáre. Po zistení komára zariadenie pošle oznámenie cez Wi-Fi do smartfónu používateľa a komár je označený laserovým ukazovadlom.

Riešenie je určené iba na použitie v interiéri a umožňuje vám identifikovať umiestnenie hmyzu, potom ho už môžete ľahko eliminovať (pomocou vlastných zdrojov na zabíjanie). Zariadenie je vybavené infračervenou LED, širokouhlou kamerou s vysokým rozlíšením, vlastnou optikou a procesorom. Inovácia spočíva v niekoľkých algoritmoch počítačového videnia, ktoré dokážu rozlišovať medzi komármi a inými signálmi vo veľkosti pixelov (napr. prach) analýzou ich pohybových vzorov.

V súčasnosti má Bzigo funkčný prototyp na detekciu komárov v priebehu niekoľkých minút po tom, čo sa dostanú do miestnosti, a to do vzdialenosti až osem metrov. Spoločnosť ho vystavuje na veľtrhu CES 2020 a rokuje s investormi o začatí výroby a uvedení zariadenia na trh do roku 2021.

Zariadenie si možno rezervovať vkladom 9 dolárov na stránke bzigo.com. Ten vás oprávňuje na zľavu 30 dolárov z odhadovanej ceny 169 dolárov.V budúcnosti plánuje Bzigo vytvoriť „protikomáriu“ technológiu vo forme mikrodronov, ktoré autonómne odstránia komáre a po splnení svojej úlohy sa vrátia na základňu na dobitie.

Zdroj: zdnet.comventurebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
laser veda vyskum technika stroj

3 komentáre

Rezervovať Bzigo? reakcia na: CES 2020: Laserový zameriavač na likvidáciu komárov v miestnosti

22.1.2020 00:01
Zabudli ste napísať, že tie zariadenia by mali byť dve. Ako poznám komáre určite by sa usadili za tento prístroj a potom neviem ako by ho Bzigo identifikoval :-) .
Reagovať

BR laser reakcia na: CES 2020: Laserový zameriavač na likvidáciu komárov v miestnosti

14.1.2020 13:01
Co tak vymenit laser za ten co je v BlueRay mechanike? A nemusi ma to otravovat spravou ale rovno to komara zlikviduje..
Reagovať

Sklamanie reakcia na: CES 2020: Laserový zameriavač na likvidáciu komárov v miestnosti

14.1.2020 09:01
Čakal som že ho tým laserom aj skolí. To by bol vynález.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať