ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

CGM dáva zadarmo slovenským lekárom veľkú pomoc proti koronavírusu

Tlačové správy
0

Spoločnosť CompuGroup Medical CGM sa rozhodla pomôcť v boji proti koronavírusu. Slovenským a a českým lekárom dáva na bezplatné využitie komunikačnú platformou CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá môže významne ochrániť lekárov  a ich pacientov  pred pandémiou COVID-19.  

Skúsenosti z Talianska, ktoré  je v Európe najviac postihnuté epidémiou COVID-19, hovoria o nových potrebách v komunikácii medzi lekárom a pacientom. Lekári si uvedomujú, že plné čakárne môžu byť kritickým  miestom pre šírenie tohto ochorenia. V spoločnosti CompuGroup Medical sme preto urýchlili štart pripravovanej platformy s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá lekárom umožňuje starostlivosť o vybrané skupiny pacientov pomocou zabezpečenej telekomunikácie, teda bez nutnosti fyzickej návštevy zdravotníckeho zariadenia.

„Vytýčili sme si neskromný, napriek tomu však reálny cieľ:  vyprázdniť čakárne lekárov a tým v maximálnej miere prispieť k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom,“ hovorí Vladimír Přikryl, generálny riaditeľ CGM pre Českú a Slovenskú republiku.

IT služba s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE umožňuje prepojenie lekára a jeho pacientov pomocou zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovať vzdialené konzultácie s ľuďmi v karanténe, tehotenské konzultácie či vzdialenú starostlivosť o chronicky chorých pacientov. Tiež môže byť využitá  pre objednanie eReceptov.

„V tejto chvíli sa služba spontánne rozširuje medzi samotnými lekármi. K dnešnému dňu je celosvetovo do služby zapojených viac ako 20.000 lekárov  a ich počty každým dňom  rýchlo narastajú. Preto dávame službu všetkým lekárom úplne zdarma a budeme tak činiť po celú dobu pandémie ochorenia COVID-19,“ dodáva Vladimír Přikryl.

CLICKDOC Telekonzultáciu môže využiť každé zdravotnícke zariadenie, ktoré je vybavené počítačom alebo notebookom s kamerou a mikrofónom. Služba je pre každého lekára zadarmo, je poskytovaná bez záväzkov a s kompletným zázemím a podporou slovenskej pobočky spoločnosti. Všetky potrebné informácie nájde na https://www.cgmsvet.cz/informace/covid. Služba CLICKDOC TELEKONZULTACE je momentálne dostupná len v českej jazykovej mutácii. Napriek tomu je plne využiteľná aj pre všetkých slovenských lekárov a ich pacientov.

Pacienti si nemusia inštalovať žiadny program a nie je potrebné, aby sa kdekoľvek registrovali. Po dohovore s lekárom dostanú pozvánku so svojim unikátnym kódom. Následne si spustia aplikáciu na www.telekonzultace.cz vo svojom počítači, smartphone alebo tablete.

CompuGroup Medical CGM

Všetky autorove články
CompuGroup Medical cgm pomoc solidarita korona

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať