HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

COVID-19: Ako upraviť potápačskú masku z Decathlonu na respirátor

1

Šikovný trik umožňuje lekárom premeniť šnorchlovaciu masku na provizórny respirátor. Talianska spoločnosť Issinova, venujúca sa 3D tlači, sa spojila s Decathlonom s cieľom navrhnúť 3D tlačenú súčiastku, ktorá by sa ľahko zmestila do existujúcich šnorchlovacích masiek. Stali by sa z nich tak účinné respirátory, ktoré by sa mohli použiť na pomoc pacientom s ochorením covid-19 v krajine.

Komponent bol sprístupnený na webovej stránke Isinnova na použitie zadarmo. Spoločnosť požiadala aj o patent, aby sa zabezpečilo, že ventil sa nebude komerčne vyrábať a predávať s cieľom zisku. Patent je pre všetkých zadarmo, aby nemocnice, kliniky a zdravotnícky personál mali vždy bezplatný prístup k technológii zachraňujúcej život. 

Dizajnéri s 3D tlačiarňou si môžu stiahnuť 3D súbor a tento komponent si vytlačiť alebo upraviť tak, aby sa univerzálne hodil na šnorchlovacie masky rôznych značiek.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články
korona virus Corona covid bezpečnosť ochrana zdravie

1 komentár

Mate to zrejme pomylene... reakcia na: COVID-19: Ako upraviť potápačskú masku z Decathlonu na respirátor

6.4.2020 00:04
Nejedna sa o improvizovany respirator ale o pouzitie s dychacim pristrojom na pacientovi. Improvizovany respirator z decathlon potapacskej masky je toto: covmask.cz
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať