Zoom posiela vaše dáta Facebooku dokonca aj vtedy, keď na ňom nemáte účet

2

Používanosť videokonferenčnej aplikácie Zoom v poslednom období stále rastie, pretože čoraz viac ľudí pracuje z domu. V súvislosti s touto službou sa však objavili znepokojujúce správy. Web Vice priniesol informáciu, že aplikácia Zoom pre iOS bez odsúhlasenia odosiela údaje na Facebook, dokonca aj keď nemáte účet na Facebooku. V zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti sa to však nespomína. Aplikácia navyše nikde neobjasňuje, že odosiela údaje na sociálnu sieť.

Pritom zakaždým, keď otvoríte aplikáciu, tá odošle vaše údaje na Facebook vrátane modelu vášho zariadenia, poskytovateľa siete, časového pásma, mesta a jedinečného identifikátora zariadenia. Ide o údaje, ktoré môžu inzerenti použiť na odosielanie cielených reklám. Aj nezisková organizácia Electronic Frontier Foundation (EFF) nedávno poukázala na riziká spojené s používaním aplikácie Zoom. V správe sa uvádza, že správcovia IT vašej firmy majú počas stretnutia prístup k množstvu informácií o vás vrátane údajov o vašom zariadení, IP adrese a operačnom systéme.

Okrem toho má Zoom aj funkciu sledovania, ktorá je v predvolenom nastavení vypnutá a ktorá umožňuje hostiteľovi zistiť, či je okno aplikácie Zoom účastníka aktívne alebo nie. Môže byť ťažké vyhnúť sa používaniu Zoomu, najmä ak ho používajú vaši kolegovia alebo klienti. Namiesto použitia aplikácie sa však môžete pripojiť k schôdzke otvorením odkazu v prehliadači (v mobilnom alebo stolovom počítači) a vyhnúť sa dotieravým funkciám aplikácie.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook internet web online sukromie aplikácia app

2 komentáre

facebook je uz vsade. reakcia na: Zoom posiela vaše dáta Facebooku dokonca aj vtedy, keď na ňom nemáte účet

2.4.2020 22:04
facebook o nas musi vediet uz asi vsetko
Reagovať

zoom bombing - naburanie sa do cudzej konferencie reakcia na: Zoom posiela vaše dáta Facebooku dokonca aj vtedy, keď na ňom nemáte účet

1.4.2020 00:04
Hovory alebo konferencie su casto vytvarane bez poziadavky na zadanie PIN kodu pre vstup.
Zoom pouziva na identifikaciu rozhovoru 10-miestne cislo ktore staci len hadat a clovek ma sancu ze sa napoji na cudzi hovor.

Niekedy ani netreba hadat cisla - staci filtrovat nejaku siet a hladat cast startovacej linky:
https://twitter.com/search?q=zoom.us%2Fj%2F
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať