SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

ČSOB má bankovú aplikáciu plne integrovanú do Huawei AppGallery

0

Huawei a ČSOB dnes na spoločnej tlačovej konferencii predstavili mobilnú bankovú aplikáciu ČSOB SmartBanking, ktorá je plne integrovaná do ekosystému HMS. V praxi to znamená, že namiesto služieb od Google, ktoré nie sú na nových smartfónoch Huawei a Honor dostupné, ČSOB aplikácia používa mobilné služby Huawei Mobile Services. 

Pre Huawei je rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery kľúčové, aby používatelia nových smartfónov Huawei mohli tieto aplikácie inštalovať aplikácie z oficiálneho zdroja, ktorým je práve aplikačný obchod Huawei AppGallery.  Obzvlášť dôležité je to v prípade bankových aplikácií, ktoré banky pravidelne aktualizujú, či už z dôvodu rozširovania funkcionality, alebo vylepšenia zabezpečenia.  

ČSOB nie je jedinou slovenskou bankou, ktorej aplikáciu nájdeme v obchode AppGallery. Je však prvou, ktorá do svojej aplikácie v plnej miere implementovala mobilné služby Huawei (HMS), ktoré sú náhradou za služby od Googlu. Analýzy ukázali, že tri najpoužívanejšie zariadenia s Androidom klientov ČSOB pochádzajú od Huawei a dohromady smartfóny tejto značky používa 13% klientov banky.

Cieľom banky bolo poskytnúť plne integrovanú aplikáciu, ktorú môžu používať aj majitelia nových Huawei AG modelov. Prvá verzia aplikácie ČSOB (ešte bez integrácie pre HMS) bola v AppGallery dostupná od 14. februára. K 4.6. zaznamenala viac ako 19 000 stiahnutí. Až 1500 nových aktivácií mobilného bankovníctva pritom pochádzalo práve z aplikácie, nainštalovanej prostredníctvom AppGallery.

Druhá verzia aplikácie ČSOB (s plnohodnotnou integráciou do ekosystému HMS) bola spustená 19. mája. K dispozícii je na stiahnutie v obchode AppGallery pod názvom SmartBanking. V aplikácii môžu klienti banky pristupovať k svojim účtom a ďalším produktom tak, ako sú zvyknutí z iných platforiem. 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei AppGallery Huawei ČSOB

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať