SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Canon blahoželá Samuelovi Arandovi, tohtoročnému víťazovi súťaže World Press Photo

0

Spoločnosť Canon blahoželá Samuelovi Arandovi zo Španielska k víťazstvu v prestížnej súťaži World Press Photo. Na víťaznej fotografii od Samuela Arandu je žena držiaca v náručí zraneného príbuzného v mešite, ktorá slúži ako poľná nemocnica počas demonštrácií proti prezidentovi Alimu Abdullahovi Salehovi (Jemen, mesto Sanaa, 15. októbra 2011). Samuel Aranda bol do Jemenu vyslaný ako reportér novín The New York Times. Jeho snímky prezentuje spoločnosť Corbis Images.

World Press Photo je najprestížnejšia súťaž pre fotoreportérov na svete. V tomto 55. ročníku bolo do súťaže prijatých rekordných 101 254 fotografií od 5 247 profesionálnych fotografov zo 124 krajín.

Kieran Magee, Marketing Director, Professional Imaging, Canon Europe víťaznú snímku zhodnotil takto: „Srdečne blahoželáme Samuelovi Arandovi aj víťazom ostatných kategórií súťaže World Press Photo. Samuelova víťazná fotografia vďačí za svoju pôsobivosť zachyteniu tragicky dojemného ľudského príbehu v jedinom okamihu.

Skvelé fotografie sú čoraz dôležitejšou súčasťou žurnalistiky, pretože možnosti ich rýchleho zdieľania po celom svete oživujú príbehy pôsobivým a často emocionálne vypätým spôsobom. Spoločnosť Canon vždy verila v silu obrazu a je pre nás veľkou cťou, že už 20 rokov môžeme podporovať súťaž World Press Photo."

Porota World Press Photo ocenila aj dvoch veľvyslancov spoločnosti Canon. Brent Stirton z Getty Images získal dve ocenenia za fotografie v kategórii Príroda a Súčasné spoločenské problémy; Paolo Pellegrin z Magnum zas získal druhú cenu v kategórii Všeobecné spravodajstvo.

Ako celkový víťaz tohtoročnej súťaže World Press Photo získa Samuel Aranda peňažnú odmenu 10 000 €. Okrem toho získa digitálnu zrkadlovku Canon EOS a súpravu objektívov. Víťazi jednotlivých kategórií dostanú peňažnú odmenu vo výške 1 500 €. Súťažiaci umiestnení na prvom, druhom a treťom miestach v každej kategórii zároveň získajú ročenky s osobnými profilmi vytlačenými na veľkoformátových tlačiarňach Canon.

Bližšie informácie o súťaži World Press Photo spolu s možnosťami prezerania a sťahovania ocenených snímok nájdete na adrese: www.worldpressphoto.org/downloads

Viac informácií o Samuelovi Arandovi nájdete tu: http://www.worldpressphoto.org/photo/world-press-photo-year-2011-0 http://www.worldpressphoto.org/samuel-aranda


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať