ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Carneo HomeDragon3 / Kvalitný prenosný reproduktor, ktorý ozvučí aj domácu párty

0

Reproduktor je koncipovaný ako prenosný, no elegantným čiernym dizajnom zapadne do každého moderného interiéru. Už letmý pohľad na technické parametre navodí vysoké očakávania a reproduktor hrá skutočne veľmi dobre, aj keď audiofila určite neuspokojí. Vnútri skrinky sú dva výškové reproduktory a jeden basový.

Pozornejší pohľad prezradí, že frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz je udávaný bez tolerancie. Pri objeme reproduktora je hlavne dolná hranica 20 Hz nepravdepodobná aj napriek tomu, že zabudovaný signálový procesor robí, čo môže. Meranie to viac-menej potvrdilo. Pri 20 Hz je útlm -14 dB. Pripomínam, že decibel je logaritmická jednotka, takže pokles o 3 dB je pokles o dvojnásobok. Napriek tomu reproduktor hrá basy veľmi dobre. Už spomínaný signálový procesor sníma zvuk v miestnosti a na základe toho upravuje priebeh amplitúd v oblasti výšok, stredov aj basov.

Naproti tomu údaj o výstupnom výkone 40 W je oveľa reálnejší, pretože zosilňovač v reproduktore je napájaný z batérie, ktorá je schopná dodať veľký prúd. Druhá vec je výdrž. Pri tomto výkone by batéria 7,4 V/5200 mAh vydržala približne 50 minút. Výrobca seriózne udáva 12 – 14 hodín pri 30 % hlasitosti. Vzhľadom na logaritmický priebeh intenzity zvuku je to reálne a pri príjemnej úrovni hlasitosti v izbe som dosiahol 10 hodín. Batéria sa na plnú kapacitu nabije za necelé 4 hodiny. Skúšal som aj maximálnu hlasitosť, pri ktorej má reprodukovaný zvuk ešte primerané skreslenie, a naozaj sa dá ozvučiť aj domáca či záhradná párty. Dosah komunikácie cez bluetooth je pri priamej viditeľnosti asi 15 metrov. Reproduktor môžete použiť aj na hlasné telefonovanie, čo sa hodí, najmä ak niekto chce na diaľku pozdraviť účastníkov párty. Zdroj zvuku môžete pripojiť aj pomocou kábla s 3,5 mm konektormi jack, ktorý je v balení. Reproduktor môže plniť aj funkciu powerbanku a môžete si z neho nabiť smartfón, prípadne iné zariadenie.

Parametre:

• Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz; výkon 40 W; batéria 5200 mAh; rozmery: 226 × 107 × 53 mm, hmotnosť: 1,11 kg

• Cena: 99 EUR

Celkovo: 87 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Carneo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať