HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Lamax Soul 1 / Kvalita, ktorá vás nezruinuje

0

Obľuba bluetoothových reproduktorov rastie, a preto výrobcovia prichádzajú so stále novými dizajnovými kreácia, aby zaujali. Lamax so svojou horúcou novinkou Soul 1 ide trocha proti prúdu a prináša prednú stranu z dreva a s trojicou otvorených reproduktorov. Takže žiadne odolné a vodotesné riešenie, ale niečo, čo si môžete postaviť do obývačky alebo k PC bez toho, aby to blikalo alebo žiarilo pastelovými farbami. Zaujímavé je, že tento reproduktor dokonca hrá stereo, čo nebýva zvykom. Okrem prednej strany je zvyšok tela potiahnutý čiernou tkaninou. Vyzerá to dobre a pri prenášaní nehrozí, že by sa vám vyšmykol. Ovládacie tlačidlá sú na vrchnej strane a majú výrazné biele ikony, takže nič nemusíte hľadať.

Zariadenie využíva trojicu meničov, dva širokopásmové s priemerom 42 mm a jeden basový s priemerom 90 mm. Zosilňovač z nich dokáže vyčariť 35 W, čo je dosť aj na ozvučenie stredne veľkej miestnosti. Pripojenie je, samozrejme, možné cez bluetooth vo verzii 4.2, je tu však aj analógový audiovstup cez 3,5 mm jack, takže pripojíte akýkoľvek zdroj. Keby ani to nestačilo, prehrávanie je možné aj z karty microSD. Ak je jeden reproduktor málo, môžete ho pomocou funkcie True Wireless Stereo prepojiť s ďalším a máte plnohodnotnú stereofónnu zostavu. Okrem funkcie reproduktora je k dispozícii aj hands-free. Reproduktor je napájaný Li-ion batériou s kapacitou 4400 mAh. Tá vystačí až na 12 hodín prevádzky. Nabíja sa cez micro USB, s 2 A nabíjačkou to zvládnete asi za 3 hodiny. V činnosti však môže byť aj v tomto čase. Ak reproduktor nie je spárovaný, do 10 minút sa vypne na šetrenie batérie. Ak spárovaný je, zostáva zapnutý, pokiaľ je v dosahu spárovaného zariadenia.  Zo zvukovej stránky je Soul 1 príjemné prekvapenie. Vysoký výkon, vyrovnaný zvuk s veľmi dobrou dynamikou, čistými výškami a stredmi a slušnými basmi ho posúva o kategóriu vyššie. Dizajn je minimalistický, ale ničím neurazí a bude dobre vyzerať v modernom byte aj v kancelárii. Vzhľadom na konštrukciu s otvorenými reproduktormi ho však treba držať v bezpečnej vzdialenosti od malých detí či zvedavých domácich miláčikov. Párovanie je veľmi rýchle a prenos je nerušený a spoľahlivý. Pri zapnutí a vypnutí sa reproduktor hlási pomerne výraznými zvukovými prejavmi. Tie v niektorých prípadoch nie sú veľmi žiaduce a mohli byť podstatne tichšie. Hlavne v noci sa o jeho vypnutí dozvie celý dom. Výrobca nedodáva žiadnu obslužnú aplikáciu, takže konfigurácia parametrov nie je možná. Treba však uznať, že „zo škatule“ je zvuk nastavený veľmi dobre a vyvážene. Počas testu som prehrávanie skúšal z viacerých zdrojov, výsledok bol vždy uspokojivý. Pochopiteľne, nejde o kus hardvéru pre audiofilov, ale v domácnosti či v kancelárii poslúži výborne.

Parametre:

• Model: Lamax Soul 1, bluetooth verzie 4.2, microSD, 3,5 mm jack audio in, meniče: 2× 42 mm, 1× 90 mm, výstupný výkon: 35 W (RMS), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, napájanie: Li-ion 4400 mAh, nabíjanie 3 hod. (5 V/2 A) micro USB, rozmery (š × h × v): 240 × 130 × 80 mm, hmotnosť: 1390 g

• Cena: 99,90 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, dizajn, ovládanie, výdrž
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Zvuk: 98 %
Výbava: 95 %
Ovládanie: 98 %
Vyhotovenie:  100 %
Celkovo: 98 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať