SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Celkom nový Galaxy Book3 Ultra: skvelý výkon a jedinečný zážitok s ekosystémom Samsung Galaxy

Tlačové správy
0

Najnovšia séria Galaxy Book3 ponúka skvelé notebooky všetkým používateľom produktov Samsung Galaxy, ktorí túžia po dokonalom prepojení rôznych prístrojov a taktiež po špičkovom výpočtovom výkone

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila najnovšiu sériu špičkových notebookov Galaxy Book3. Patria do nej modely Galaxy Book3 Ultra, Book3 Pro 360 a Book3 Pro. Vlajková loď súčasnej ponuky, teda Galaxy Book3 Ultra, sa vyznačuje mimoriadne vysokým výpočtovým výkonom, model Galaxy Book3 Pro 360 v sebe vďaka flexibilnej konštrukcii a podpore dotykového pera spája funkcie dvoch zariadení súčasne a Galaxy Book3 Pro je zase tenký a ľahký prístroj určený hlavne pre mobilné využitie. Celá séria Galaxy Book3 je určená predovšetkým používateľom, ktorí túžia po skvelom výkone a dokonalom prepojení rôznych zariadení, ktoré podporuje produktivitu aj kreativitu. Nová séria notebookov Galaxy Book3 nebude dostupná v Českej republike ani na Slovensku.

„Čím ďalej viac ľudí používa na prácu aj ku kreatívnym činnostiam viac zariadení naraz. Vďaka otvorenému a výborne vyladenému ekosystému Galaxy to s našimi prístrojmi nie je žiadny problém,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Najnovšia séria notebookov Galaxy Book3 do tohto prepojeného ekosystému výborne zapadá. Je šitá na mieru nadšeným produktívnym a kreatívnym používateľom prístrojov Galaxy, ktorí vyžadujú špičkový výkon a prepojené funkcie bez akýchkoľvek kompromisov.“

Najlepšie prepojené funkcie v doterajšej histórii série Galaxy

Prepojené funkcie notebookov série Galaxy Book3 sú intuitívne a na prvý pohľad zrozumiteľné, mnohé z nich používatelia dobre poznajú. Dvojica aplikácií Link to Windows / Microsoft Phone Link (v slovenčine Prepojenie s Windows)[1], teraz s novými funkciami pre mobilné využitie, umožňuje používateľom prepojiť notebook s telefónom v rámci jediného užívateľského prostredia. Jednou z noviniek v týchto aplikáciách je funkcia Recent Websites, teda nedávno otvorené webové stránky[2], ktoré si môžete zobraziť ako v telefóne, tak na notebooku a plynule medzi nimi prechádzať. V telefóne si tak môžete napríklad vyhľadať cenu letenky a vo Windows si ju potom kúpiť. Funkcia Instant Hotspot[3] zase jediným kliknutím umožňuje pripojenie k bezdrôtovým internetovým prípojným bodom.

Okrem toho si teraz môžu používatelia na rôznych prístrojoch zobraziť viac pracovných okien. Nástroj Samsung Multi Control[4] umožňuje ovládať notebook, tablet Galaxy Tab a teraz aj smartfón Galaxy pomocou klávesnice a trackpadu notebooku Galaxy Book3, takže môžete jednotlivé súbory kopírovať a prenášať medzi prístrojmi. Funkcia Second Screen[5] zase jediným kliknutím z tabletu urobí druhý monitor notebooku. A na jednotlivých zariadeniach je možné obsah nielen sledovať, ale aj vytvárať – používatelia sa môžu napríklad venovať pokročilým úpravám fotografií v aplikácii Expert RAW[6] na telefóne Galaxy, potom ich automaticky presunúť do notebooku a dokončiť úpravy v profesionálnom programe Adobe Lightroom[7].

Prechod na notebook zo série Galaxy Book3 je intuitívny, rýchly a bezproblémový. Stačí sa raz v notebooku prihlásiť k svojmu účtu Samsung a všetok obsah sa automaticky synchronizuje so službami Galaxy, ktoré využívate na iných zariadeniach – na to slúži funkcia Single Sign On[8]. Pomocou nástroja Samsung Pass[9] sa môžete prihlásiť aj na svoje obľúbené webové stránky. Jednoduchý je aj prenos všetkých dát a nastavení zo starého počítača s Windows – postará sa o to funkcia Galaxy Book Smart Switch[10]. A ak potrebujete pomoc s orientáciou v novom prístroji, pomôže aplikácia Galaxy Book Experience.

Výkon, ktorý presvedčí

Notebooky série Galaxy Book3 sa vyznačujú špičkovým výpočtovým výkonom – k nemu pomáha vylepšený procesor, grafická karta, displej a ďalšie komponenty. Galaxy Book3 Ultra je vybavený najnovším procesorom 13th Gen Intel® Core™ i9[11] a vďaka tomu je doposiaľ najrýchlejším modelom v rade. O grafiku profesionálnych kvalít sa stará karta NVIDIA® RTX Geforce™ 4070[12], ktorú ocenia kreatívni jedinci aj nadšení hráči. A v modeloch Galaxy Book3 Ultra a Pro For nájdeme po prvýkrát aj jedinečný displej Samsung Dynamic AMOLED 2X, známy z najlepších smartfónov Samsungu. Rozlíšenie 3K (2880 x 1800) znamená dych vyrážajúce zobrazenie detailov, adaptívna obnovovacia frekvencia 120 Hz je zase zárukou plynulého prekreslenia pohybu. Displej získal certifikáty VESA ClearMR a DisplayHDR TRUE BLACK 500 a taktiež atest SGS Eye Care Display, čo svedčí o dostatočnom obmedzení modrých vlnových dĺžok. Vďaka všetkým týmto vylepšeniam sa záujemcovia môžu tešiť na skvelú prácu aj pri náročných úlohách – obraz nestráca ostrosť ani farebnú vernosť ani v najdynamickejších scénach, hry sa nezadrhávajú. Na výber sú dve varianty so 14[13] a 16 palcami[14], v oboch prípadoch s pomerom strán 16:10.

Aj zvuk sa v modeloch Galaxy Book3 Ultra a Pro dočkal vylepšenia, čo sa výšok aj basov týka. K dispozícii sú duálne mikrofóny v štúdiovej kvalite a taktiež systém aktívneho tlmenia hluku s umelou inteligenciou, takže je váš hlas počuť naozaj bez problémov. V dobe stále častejších videohovorov používatelia navyše ocenia funkciu Studio Mode, ktorá vylepšuje vzhľad účastníka hovoru aj pozadia.

Ďalšie informácie o sérii Galaxy Book3: http://www.samsungmobilepress.com alebo http://www.samsung.com/global/galaxy.

Galaxy Book3 Ultra – technické špecifikácie

Galaxy Book3 Ultra 16”

Rozmery *[15]

355,4 x 250,4 x 16,5 mm

* Presnosť údajov sa môže líšiť podľa spôsobu merania. Výška sa mení podľa výrobného procesu.

Hmotnosť *[16]

1,79 kg

* Hmotnosť sa mení podľa výrobného procesu.

Operačný systém *[17]

Windows 11

* Dostupnosť závisí od regiónu a mobilného operátora. Užívateľská skúsenosť sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť.

Displej *[18]

16“ Dynamic AMOLED 2X (pomer strán 16:10),

400 nit, adaptívna obnovovacia frekvencia 120 Hz (48-120 Hz), 120% farebný priestor (DCI-P3),

rozlíšenie 3K (2880x1800)

*400 nit (typická hodnota), 500nit (HDR) – certifikát VESA HDR 500, jen HDR obsah.

Procesor​* (Platforma)[19]

13th Gen Intel® Core™ i7 / Core™ i9 (Intel EVO™)

* Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

Grafická karta *[20]

NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU /

NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU

* Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu..

Konektivita*[21]

(WLAN)

Wi-Fi 6E (Gig+), 802.11 ax 2x2

Bluetooth v5.1

* Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a používateľského prostredia. Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od verzie operačného systému, krajiny, miesta, sieťového prostredia a ďalších faktorov. Vyžaduje bezdrôtový Wi-Fi 6E router, ktorý sa predáva samostatne.

Farba​[22]

Graphite (tmavo šedá)

* Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcu.

Pamäť *[23]

16 GB / 32 GB (LPDDR5)

* Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

Úložný priestor *[24]

512 GB / 1 TB SSD (PCIe) + slot pre rozšírenie

* Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia

Kamera / Mikrofón

FHD 1080p / Duálny mikrofón v štúdiovej kvalite

Audio

(Reproduktory)

AKG Quad Speaker (Woofer Max 5W x 2, Tweeter 2W x 2),

Smart Amp, Dolby Atmos®

Klávesnica*[25]

3 rady, numerická, typ Island s podsvietením

* Rozloženie kláves závisí od regiónu.

Batéria *​[26]

76 Wh​ (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita dosahuje 4757 mAh / 73,8 Wh.

Adaptér​

(Dobíjanie)[27]

100 W USB Type-C Adapter

* Dobíjačku je možné použiť aj pre iné zariadenia Galaxy s portom USB Type-C. Špecifikácia dobíjačky sa líši podľa modelu a regiónu.

Biometrická autentifikácia (zabezpečenie)[28]

Zabezpečenie jadra, čítačka odtlačkov prstov vo vypínači

* Počítače so zabezpečeným jadrom vyžadujú špecifickú konfiguráciu na ochranu pred útokmi. Využitie systému Windows Hello vyžaduje špecializovaný hardvér – mj. čítačku odtlačkov prstov, podsvietený IR senzor alebo iné biometrické senzory a kompatibilné zariadenia.

Porty*[29]

Thunderbolt™ 4 (2), USB Type-A (1),

HDMI 2.0, microSD, slúchadla / mikrofón

* Skutočná rýchlosť USB závisí od používateľského prostredia.

Riešenie[30]

Galaxy Eco (Phone-Tab-PC-Wearable): Samsung Multi Control*, Second Screen **, Expert RAW (Auto Share)***, Quick Share & Private Share ****, Phone Link *****, Samsung Pass ******

 

Galaxy Book3 Pro – technické špecifikácie

Galaxy Book3 Pro 14”

Galaxy Book3 Pro 16”

Rozmery [31]

312,3 x 223,8 x 11,3 mm

355,4 x 250,4 x 12,5 mm

* Presnosť údajov sa môže líšiť podľa spôsobu merania. Výška sa mení podľa výrobného procesu.

Hmotnosť ​[32]

1,17 kg

1,56 kg

* Hmotnosť sa mení podľa výrobného procesu.

Operačný systém [33]

Windows 11

* Dostupnosť závisí od regiónu a mobilného operátora. Užívateľská skúsenosť sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť.

Displej[34]

14“ inch Dynamic AMOLED 2X (pomer strán 16:10),

400 nit, adaptívna obnovovacia frekvencia 120 Hz (48-120 Hz), 120% farebný priestor (DCI-P3),

rozlíšenie 3K (2880x1800)

16“ Dynamic AMOLED 2X (pomer strán 16:10),

400 nit, adaptívna obnovovacia frekvencia 120 Hz (48-120 Hz), 120% farebný priestor (DCI-P3),

rozlíšenie 3K (2880x1800)

*400 nit (typická hodnota), 500nit (HDR) – certifikát VESA HDR 500, jen HDR obsah.

CPU

(Platforma)

13th Gen Intel® Core™

* Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

Procesor[35]

Core™ i5 / Core™ i7 (Intel® EVO™)

* Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

Grafická karta ​*

Intel® Iris® Xe Graphics

* Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

Konektivita*[36]

Wi-Fi 6E (Gig+), 802.11 ax 2x2, Bluetooth v5.1

*Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a používateľského prostredia. Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od verzie operačného systému, krajiny, miesta, sieťového prostredia a ďalších faktorov. Vyžaduje bezdrôtový Wi-Fi 6E router, ktorý sa predáva samostatne.

Farba ​*[37]

Graphite (tmavo šedá) / Beige (béžová)

* Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcu..

Pamäť *[38]

8 GB / 16 GB / 32 GB (LPDDR5)

* Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

Úložný priestor *[39]

256 GB / 512 GB / 1 TB SSD (PCIe)

* Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

Kamera / Mikrofón

FHD 1080p / Duálny mikrofón v štúdiovej kvalite

Audio

(Reproduktory)

AKG Quad Speaker (Woofer Max 5W x 2, Tweeter 2W x 2),

Smart Amp, Dolby Atmos®

Klávesnica*[40]

typ Island s podsvietením

3 rady, numerická, typ Island s podsvietením

* Rozloženie kláves závisí od regiónu.

Batéria​*[41]

63 Wh (Typická hodnota)

76 Wh​ (Typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita dosahuje 4023 mAh / 62,1 Wh pri modeli Galaxy Book3 Pro 14“ a 4762 mAh / 73,9 Wh 16“.

Adaptér​

(Dobíjanie)[42]

65 W Automatic (USB Type-C Adapter)

* Dobíjačku je možné použiť aj pre iné zariadenia Galaxy s portom USB Type-C. Špecifikácia dobíjačky sa líši podľa modelu a regiónu.

Biometrická autentifikácia (zabezpečenie) [43]

Zabezpečenie jadra, čítačka odtlačkov prstov vo vypínači

* Počítače so zabezpečeným jadrom vyžadujú špecifickú konfiguráciu na ochranu pred útokmi. Využitie systému Windows Hello vyžaduje špecializovaný hardvér – mj. čítačku odtlačkov prstov, podsvietený IR senzor alebo iné biometrické senzory a kompatibilné zariadenia.

Porty*[44]

Thunderbolt™ 4 (2), USB Type-A (1),

HDMI 1.4, microSD, slúchadla / mikrofón

* Skutočná rýchlosť USB závisí od používateľského prostredia.

Riešenie[45]

Galaxy Eco (Phone-Tab-PC-Wearable): Samsung Multi Control*, Second Screen **, Expert RAW (Auto Share) ***, Quick Share & Private Share ****, Phone Link *****, Samsung Pass ******

 

[1] Používatelia musia pripojiť zariadenie Samsung Galaxy k PC s Windows pomocou aplikácie Link to Windows v telefóne a Váš telefón na PC a vykonať potrebné nastavenia (napr. prihlásenie k rovnakému účtu Microsoft). Aplikácia Link to Windows je súčasťou softvérovej výbavy niektorých zariadení Galaxy. Aplikácia Váš telefón vyžaduje Windows 10 alebo neskoršiu verziu. Zariadenie Samsung Galaxy by malo byť pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti ako PC. Niektoré mobilné aplikácie zakazujú zobraziť obsah na externom zariadení. Niektoré funkcie sa u rôznych zariadení menia.

[2] Funkcia nedávno zobrazených webových stránok je k dispozícii len pri použití prehliadača Samsung Internet na smartfóne Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1.1 alebo neskorším (Samsung Galaxy S, Note, Fold, Z Flip) a počítača s operačným systémom Windows 10 20H1 alebo neskorším. Vyžaduje aktualizáciu na najnovšiu verziu aplikácií Váš telefón / Link to Windows / Samsung Internet.

[3] Funkcia „Instant Hotspot“ je k dispozícii len pri inteligentných telefónoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 4.1.1 a počítačoch s Windows a Bluetooth s operačným systémom Windows 11 22H2 alebo neskorším. Vyžaduje aktualizáciu na najnovšiu verziu aplikácií Váš telefón / Link to Windows.

[4] Technológia Samsung Multi Control vyžaduje aktualizované telefóny s užívateľským rozhraním One UI 5.1, tablety s rozhraním One UI 4.1 alebo novším a funguje na modeloch Galaxy Book z modelového roku 2021 alebo neskôr so systémom Samsung Settings v1.5 (Intel) alebo Samsung Settings v3.3 (ARM). Pri niektorých modeloch je podpora funkcií obmedzená.

[5] Second Screen vyžaduje Galaxy Tab S7, S7+ a S7 FE s užívateľským rozhraním One UI 3.1 alebo novším, prípadne S8, S8+ alebo S8 Ultra. Vyžadujú sa počítače s technológiou Wireless Display a Windows 10 v.2004 alebo vyššie.

[6] Aplikáciu Expert RAW je nutné pred použitím zadarmo stiahnuť z obchodu Galaxy Store. Aplikácia Expert RAW je k dispozícii pre modely radu Galaxy S23 (S23 Ultra, S23+, S23), Z Fold4, Galaxy S22 (S22 Ultra/S22+/S22), Z Fold 3, S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold 2 a Note 20 Ultra. Pre automatický transfer fotografií je nutné na PC inštalovať program Quick Share a obe zariadenia sa musia prihlásiť do rovnakého účtu Samsung.)

[7] Na získanie dvojmesačnej bezplatnej skúšobnej verzie programu Adobe Lightroom for Samsung v hodnote 19,98 USD (ďalej len Ponuka) je potrebný funkčný platobný nástroj, zariadenie Samsung, účet Samsung a Adobe ID. Ponuku je nutné využiť do 10. februára 2024. Ponuka je neprenosná a nie je možné ju kombinovať s inými ponukami. Počet je obmedzený na 1 ponuku na osobu. Neplatí pre súčasných užívateľov platené verzie programu Lightroom. Neplatí, ak využitie Ponuky zakazuje alebo obmedzuje zákon. Pozri obchodné podmienky spoločnosti Adobe (https://www.adobe.com/legal/subscription-terms.html)

[8] Funkcia Single Sign-On funguje pri aplikáciách Quick Share, SmartThings, Bixby, Samsung Bluetooth Sync, Samsung Multi Control, Samsung Notes a Samsung Gallery.

[9] Samsung Pass vyžaduje modul TPM (Trusted Platform Module) 2.0 a vyššie, Windows 10 vo verzii 1903 a vyššie a Windows Hello. Zoznam podporovaných zariadení a prehliadačov sa môže meniť.

[10] Pre prenos dát cez Galaxy Book Smart Switch je nutné inštalovať Galaxy Book Smart Switch na všetky zariadenia. Oba počítače je nutné pripojiť k rovnakej sieti. Dostupnosť funkcie Galaxy Book Smart Switch závisí od operačného systému. Niektoré typy súborov nie je možné prenášať, v takom prípade o tom užívateľ dostane správu.

[11] Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

[12] Špecifikácia GPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

[13] Verzia s uhlopriečkou 14“ je k dispozícii len pri modeli Galaxy Book3 Pro. Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.

[14] Plocha displeja sa meria uhlopriečne ako plný obdĺžnik bez zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

[15] Presnosť údajov sa môže líšiť v závislosti od použitého typu merania. Výška sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.

[16] Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.

[17] Dostupnosť závisí od regiónu a mobilného operátora. Užívateľská skúsenosť sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť.

[18] 400 nit (typická hodnota), 500nit (HDR) – certifikát VESA HDR 500, len HDR obsah.

[19] Špecifikácia CPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

[20] Špecifikácia GPU závisí od modelu, krajiny či regiónu.

[21] Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a používateľského prostredia. Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od verzie operačného systému, krajiny, miesta, sieťového prostredia a ďalších faktorov. Vyžaduje bezdrôtový Wi-Fi 6E router, ktorý sa predáva samostatne.

[22] Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcu.

[23] Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

[24] Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

[25] Rozloženie kláves závisí od regiónu.

 

[26] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od rôznych faktorov, ku ktorým patrí sieťové prostredie, spôsob používania a pod.

 

[27] Dobíjačku je možné použiť aj pre iné zariadenia Galaxy s portom USB Type-C. Špecifikácia dobíjačky sa líši podľa modelu a regiónu.

 

[28] Počítače so zabezpečeným jadrom vyžadujú špecifickú konfiguráciu na ochranu pred útokmi. Využitie systému Windows Hello vyžaduje špecializovaný hardvér – mj. čítačku odtlačkov prstov, podsvietený IR senzor alebo iné biometrické senzory a kompatibilné zariadenia.

[29] Skutočná rýchlosť USB závisí od používateľského prostredia.

[30] *Technológia Samsung Multi Control vyžaduje aktualizované telefóny s užívateľským rozhraním One UI 5.1, tablety s rozhraním One UI 4.1 alebo novším a funguje na modeloch Galaxy Book z modelového roku 2021 alebo neskôr so systémom Samsung Settings v1.5 (Intel) alebo Samsung Settings v3.3 (ARM). Pri niektorých modeloch je podpora funkcií obmedzená. ** Vyžaduje Galaxy Tab S7, S7+ a S7 FE s užívateľským rozhraním One UI 3.1 alebo novším, prípadne S8, S8+ alebo S8 Ultra. Vyžadujú sa počítače s technológiou Wireless Display a Windows 10 v.2004 alebo vyššie. ***Aplikáciu Expert RAW je nutné pred použitím zadarmo stiahnuť z obchodu Galaxy Store. Užívatelia radu Galaxy S23 si môžu aplikáciu Expert RAW stiahnuť aj priamo z prostredia fotoaparátu v paneli Ďalej. Aplikácia Expert RAW je k dispozícii pre modely radu Galaxy S23 (S23 Ultra, S23+, S23), Z Fold4, Galaxy S22 (S22 Ultra/S22+/S22), Z Fold 3, S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold 2 a Note 20 Ultra. **** K dispozícii pri zariadení Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 2.1 a novším. Systém Quick Share využíva Bluetooth Low Energy a Wi-Fi Direct. Typ, počet, kapacita a dátum vypršania súborov na prenos môže byť obmedzený, to isté platí pre počet súbežných zdieľaní pomocou funkcie Private Share. ***** Užívatelia musia pripojiť zariadenie Galaxy k PC s Windows pomocou aplikácie Link to Windows v telefóne a Váš telefón na PC a vykonať potrebné nastavenia (napr. prihlásenie k rovnakému účtu Microsoft). ******Samsung Pass vyžaduje modul TPM (Trusted Platform Module) 2.0 a vyššie, Windows 10 vo verzii 1903 a vyššie a Windows Hello. Zoznam podporovaných zariadení a prehliadačov sa môže meniť.

[31] Presnosť údajov sa môže líšiť v závislosti od použitého typu merania. Výška sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.

[32] Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.

[33] Dostupnosť závisí od regiónu a mobilného operátora. Užívateľská skúsenosť sa môže pri jednotlivých modeloch líšiť.

[34] 400 nit (typická hodnota), 500nit (HDR) – certifikát VESA HDR 500, len HDR obsah

[35] Špecifikácie CPU závisia na modeli, zemi či regiónu.

[36] Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a používateľského prostredia. Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od verzie operačného systému, krajiny, miesta, sieťového prostredia a ďalších faktorov. Vyžaduje bezdrôtový Wi-Fi 6E router, ktorý sa predáva samostatne.

[37] Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcu.

[38] Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

[39] Dostupnosť závisí od konkrétneho zariadenia.

[40] Rozloženie kláves závisí od regiónu.

[41] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od rôznych faktorov, ku ktorým patrí sieťové prostredie, spôsob používania a pod.

[42] Dobíjačku je možné použiť aj pre iné zariadenia Galaxy s portom USB Type-C. Špecifikácia dobíjačky sa líši podľa modelu a regiónu.

[43] Počítače so zabezpečeným jadrom vyžadujú špecifickú konfiguráciu na ochranu pred útokmi. Využitie systému Windows Hello vyžaduje špecializovaný hardvér – mj. čítačku odtlačkov prstov, podsvietený IR senzor alebo iné biometrické senzory a kompatibilné zariadenia.

[44] Skutočná rýchlosť USB závisí od používateľského prostredia.

[45] * Technológia Samsung Multi Control vyžaduje aktualizované telefóny s užívateľským rozhraním One UI 5.1, tablety s rozhraním One UI 4.1 alebo novším a funguje na modeloch Galaxy Book z modelového roku 2021 alebo neskôr so systémom Samsung Settings v1.5 (Intel) alebo Samsung Settings v3.3 (ARM). Pri niektorých modeloch je podpora funkcií obmedzená. ** Vyžaduje Galaxy Tab S7, S7+ a S7 FE s užívateľským rozhraním One UI 3.1 alebo novším, prípadne S8, S8+ alebo S8 Ultra. Vyžadujú sa počítače s technológiou Wireless Display a Windows 10 v.2004 alebo vyššie. ***Aplikáciu Expert RAW je nutné pred použitím zadarmo stiahnuť z obchodu Galaxy Store. Užívatelia radu Galaxy S23 si môžu aplikáciu Expert RAW stiahnuť aj priamo z prostredia fotoaparátu v paneli Ďalej. Aplikácia Expert RAW je k dispozícii pre modely radu Galaxy S23 (S23 Ultra, S23+, S23), Z Fold4, Galaxy S22 (S22 Ultra/S22+/S22), Z Fold 3, S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold 2 a Note 20 Ultra. **** K dispozícii pri zariadení Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 2.1 a novším. Systém Quick Share využíva Bluetooth Low Energy a Wi-Fi Direct. Typ, počet, kapacita a dátum vypršania súborov na prenos môže byť obmedzený, to isté platí pre počet súbežných zdieľaní pomocou funkcie Private Share. ***** Užívatelia musia pripojiť zariadenie Galaxy k PC s Windows pomocou aplikácie Link to Windows v telefóne a Váš telefón na PC a vykonať potrebné nastavenia (napr. prihlásenie k rovnakému účtu Microsoft). ******Samsung Pass vyžaduje modul TPM (Trusted Platform Module) 2.0 a vyššie, Windows 10 vo verzii 1903 a vyššie a Windows Hello. Zoznam podporovaných zariadení a prehliadačov sa môže meniť.

Zobrazit Galériu

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať