PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Český Startup zatienil svetovú vývojársku elitu

0
Na májovej konferencii SAPPHIRE v americkom Orlande boli vyhlásené výsledky SAP HANA Startup Challenge, súťaže určenej začínajúcim firmám vyvíjajúcim softvérové riešenia na báze SAP HANA. Do finále sa prebojovalo 15 z celkovo 431 spoločností z celého sveta, ktoré sú súčasťou SAP Startup Focus programu. Presadili sa aj firmy z nášho regiónu - jedno z troch udeľovaných ocenení, konkrétne v kategórii „Most Social Impact", získala česká spoločnosť Semantic Visions. Táto kategória ocenila riešenia, ktoré majú najväčší prínos pre čo najširší okruh ľudí. Semantic Visions ho získala za technológiu schopnú predikovať vývoj na svetových finančných trhoch s využitím analýzy informácií dostupných na internete. Do programu sa môžu zapojiť aj slovenské firmy - ideálnu príležitosť na to im ponúknu konferencie SAP Startup Forum, ktoré sa v júni a v júli uskutočnia v Českej republike.

„Rovnako ako sa v konkurencii firiem zo Silicon Valley presadila spoločnosť Semantic Vision, môžu vďaka programu pre startupy uspieť aj ďalšie lokálne firmy. A to nielen v súťaži, ale i na trhu. SAP HANA je platforma, ktorá im dáva možnosť vytvárať inovatívne riešenia s vysokou pridanou hodnotou," povedala Barbora Calaba, SAP Global Marketing Manager pre Startup Focus Program.

Startup Focus Program spustila spoločnosť SAP vlani pri príležitosti 40. výročia jej vzniku. Cieľom je inšpirovať a motivovať mladé začínajúce firmy. Dnes v ňom pôsobí viac ako 450 spoločností z celého sveta. SAP pomáha startupom vyvíjať nové aplikácie postavené na in-memory platforme SAP HANA, ako aj s ich uplatnením na trhu. Účastníci programu získavajú napríklad bezplatné konzultácie so špecialistami SAP v priebehu celého životného cyklu riešenia od návrhu až po predaj, marketingovú podporu a ročnú vývojársku licenciu pre SAP HANA. Môžu využiť aj celodenné vzdelávacie akcie zamerané na SAP HANA alebo na SAP Mobile Platform, prípadne na cloudové alebo databázové trendy a technológie. Ide teda o inovácie, ktoré majú veľký potenciál a pomôžu startupom presadiť sa na trhu.

Účasť v Startup Focus Program dáva firmám šancu prezentovať vlastné produkty na konferenciách SAP. SAP pomáha aj s uvedením týchto riešení, s ich zviditeľnením a s predajom, prípadne môže pomôcť pri hľadaní strategického investora pre ich ďalšie podnikanie. Pre startup firmy je totiž pripravený SAP HANA venture kapitálový fond, ktorý bol v máji navýšený zo 155 miliónov na 405 miliónov dolárov.

Startup Focus Program je určený hlavne pre firmy vyvíjajúce produkty z oblasti Big Data a analytických riešení. SAP im pomôže ich nápady a vízie realizovať na platforme SAP HANA a posunúť ich tak o stupeň vyššie. SAP si pritom za podporu nenárokuje žiadny podiel vo firme. Pre účasť v programe sa stačí zaregistrovať na SAP Startup Focus Portalu alebo sa zúčastniť na niektorej z konferencií SAP Startup Forum. Pre slovenských záujemcov budú najzaujímavejšie dve konferencie, ktoré sa uskutočnia v Českej republike - konkrétne v Prahe (9. júna 2013) a v Brne (11. júla 2013). Bude to pre nich príležitosť predstaviť svoje produkty z oblasti analytických riešení a Big Data odbornej verejnosti i potenciálnym investorom, načerpať nové skúsenosti a získať cenné kontakty. Deň po konferencii v Prahe aj v Brne sa v sídle SAP uskutoční bootcamp pre vývojárov, v ktorom sa budú môcť dozvedieť všetky teoretické ako i praktické informácie o SAP HANA.

Viac informácií o Startup Focus Programe nájdu záujemcovia tu, alebo sa môžu obrátiť na Barboru Calaba, barbora.calaba@sap.com

Pridať komentár