SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Chudnutie bude s vibračnou kapsulou v bruchu omnoho jednoduchšie

1

Podľa štúdie vedcov z MIT, Brigham and Women's Hospital a Harvardovej univerzity by vám vibračná kapsula, ktorú prehltnete, mohla uľahčiť chudnutie. Obezita postihuje 42 percent dospelých Američanov a vedie k rôznym zdravotným rizikám. Ak diéta a cvičenie zlyhajú, často sa uvažuje o liekoch alebo bariatrickej operácii, ktoré však majú vedľajšie účinky a vyžadujú si zásadné zmeny životného štýlu.

V štúdii vedci zistili, že ošípané, ktorým sa pred jedlom podávala vibračná elektronická kapsula, skonzumovali menej jedla a pomalšie priberali na váhe. Kapsula funguje tak, že aktivuje žalúdočné receptory, ktoré vyvolávajú v mozgu pocit sýtosti. To by mohlo byť prospešné pre ľudí, ktorí bojujú s obezitou, a môže to zlepšiť chudnutie a kontrolu glykémie.

Predtým si vedci neboli istí, či vibrácie budú pôsobiť na žalúdok a pomáhať pri chudnutí. Cieľom štúdie, ktorá bola publikovaná v časopise Science Advances, bolo preskúmať využitie senzorickej spätnej väzby tela na vytvorenie pocitu plnosti.

Zdroj: newsweek.compubmed.ncbi.nlm.nih.gov.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

kLacko a kHubinsky, nacase aby bolo po vas a odpad co pisete si zoberte do hrobu reakcia na: Chudnutie bude s vibračnou kapsulou v bruchu omnoho jednoduchšie

30.5.2024 15:05
kLacko a kHubinsky, nacase aby bolo po vas a odpad co pisete si zoberte do hrobu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať