SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

ClipDrop je ako Copy and Paste pre skutočný svet

0

Keď sa nápad stojaci za aplikáciou ClipDrop pred niekoľkými mesiacmi objavil prvýkrát, vyzeralo to ako kúzlo: Aplikáciu môžete nasmerovať na akýkoľvek objekt a potom ho „vystrihnúť“ z pozadia, čím sa vytvorí samostatný obrázok čohokoľvek od rastliny po hrnček na kávu. Je to v podstate ako funkcia Copy and Paste, ale na všetko. Aplikácia je teraz k dispozícii v beta verzii. Vytvorili ju parížski vývojári Cyril Diagne a Jonathan Blanchet, ktorí založili spoločnosť Init ML.

ClipDrop je jej prvý komerčný produkt. Všetko sa to začalo ako výskumný projekt, ktorý zverejnili na Githube. A stovky používateľov a vývojárov sa snažili aplikáciu vyskúšať. V pôvodných videách mal ClipDrop umožniť vytrhnúť zo scény objekty z reálneho sveta a umiestniť ich do Photoshopu.

Presne to aj robí, ale aplikácia je trochu prieberčivá a niekedy v obrázku zostanú nežiaduce artefakty. Treba si však uvedomiť, že ide o beta verziu, ktorá nie je ešte dokonalá. Napokon to, čo ClipDrop robí, je naozaj ťažké. Posudzovanie vizuálnych rovín je veľmi náročné a robiť to v chaotickom prostredí, či už na pracovnom stole, alebo v prírode, je takmer nemožné.

Ako príklad použitia možno uviesť dokonalé vyfotenie bundy a jej následné vloženie priamo do katalógu. Aplikáciu môžete vyskúšať päťkrát, potom musíte zaplatiť. Systém OCR, ktorý zachytáva text z prostredia, je bezplatný, no zachytenie objektov stojí 9,99 dolára mesačne alebo 39,99 dolárov ročne. Nie je to málo, ale aplikácia dokáže naozaj veľa vecí a stojí za to vyskúšať ju, ak robíte akékoľvek spracovanie obrázkov. Môže vám ušetriť veľa času a práce vo Photoshope.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať