SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Cooler Master MasterBox 520 Mesh – skriňa pre výkonné PC

0

Elegantné skrine pre výkonné nielen herné počítače sú k dispozícii v dvoch variantoch MasterBox 520, ktorý má predný panel z tvrdeného skla a MasterBox 520 Mesh s prednou stenou tvoreného oceľovou mriežkou, takže sa dá očakávať lepší air-flow, čiže prúdenie vzduchu. Oň sa v obidvoch prípadoch postará trojica ventilátorov CF120 ARGB s polopriesvitnými lopatkami a farebným ARGB podsvietením, ktoré sú predinštalované za predným panelom, takže podsvietenie a farebné efekty sú v obidvoch prípadoch dobre viditeľné.

V skrini je zabudovaný modul s konektormi na pripojenie všetkých troch ventilátorov, tak čo sa týka regulácie výkonu, ako aj ovládania farebných svetelných efektov. Ventilátory sa pripájajú pomocou troch vodičov, takže nepodporujú PWM a regulujú sa zmenou jednosmerného napájacieho napätia. Túto metódu podporujú prakticky všetky základné dosky. V zadnej časti je miesto na inštaláciu ďalšieho 120 mm ventilátora. Bočný panel je z tvrdeného skla. V ponuke sú varianty v čiernej aj bielej farbe

Testoval som variant Mesh s mriežkou.  Pri inštalovaní a zapájaní základnej dosky a následne pri montáži vodného chladenia procesora som ocenil odoberateľnú hornú stenu.

Na jej sú drážky na montáž 120 mm aj 140 mm ventilátorov, resp. radiátora vodného chladenia využívajúceho obidve veľkosti ventilátorov. V spodnej časti je vyberateľný modul na inštaláciu dvoch 3,5 palcových diskov aj otvory pre 2,5 palcový disk. Ak využívate len ME SSD disky. môžete modul vybrať a získate viac priestoru na umiestnenie káblov zdroja.   Veľmi praktický je magneticky prichytený prachový filter na hornej strane a tiež vyťahovateľný prachový filter v spodnej časti, ktorý zachytáva prach zo vzduchu nasávaného zospodu ventilátorom napájacieho zdroja.

Použil som aj držiak Vertical Graphics Card Holder Kit V3 na vertikálnu montáž grafickej karty. Hovorí sa, že lepšie je raz vidieť, ako trikrát čítať, takže si pozrite naše video

Je to efektné, avšak držiak zaberie 6 pozícii, v skrinke mi zostala voľná len pozícia na jednu rozširujúcu dosku. Vylepšený dizajn montážneho prípravku umožňuje posun v dvoch osiach, takže prípravok sa hodí prakticky do akejkoľvek ATX skrine. 

Ceny:  MasterBox 520: 127 euro; MasterBox 520 Mesh: 121 euro; Vertical Graphics Card Holder Kit V3 za 69,99 euro

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
MasterBox 520 Cooler Master PC skriňa

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať