Budúcnosťou podnikov nie je metaverzum, ale intraverzum

Technológie
0

Na podujatí Gartner's Symposium v ​​Austrálii spoločnosť opísala intraverzum ako „interaktívny priestor, ktorý spája intranet a metaverzum“. Gartner vyzval účastníkov, aby „nepremýšľali o metaverze ako o jedinej veci, ktorú treba vybudovať“, ale ako „o súbore technológií, ako je rozšírená realita, ktorá sa používa ako prostredie na školenie alebo spoluprácu, prípadne spôsob, ako pridať avatary AI ako možnosť služieb zákazníkom“.

Analytici spoločnosti Gartner zdôraznili, že túžba zamestnancov po práci na diaľku je v rozpore v úsilím zamestnávateľa mať zamestnancov v kancelárii na podporu spolupráce. Riešením môže byť hybridná práca. Takisto tvrdili, že moderní uchádzači o zamestnanie stratia záujem o prácu, kde sa im IT systémy zdajú zastarané. Ak však budú spoločnosti veľmi viditeľne informovať o svojej implementácii intraverza, technicky zdatní zamestnanci to ocenia.

Predplatné NEXTECH 2023

No nie iba Gartner sa spolieha na konvergenciu pracoviska s metaverzom. Meetaverse od spoločnosti Allseated je 3D platforma na stretnutia založená na prehliadači, ktorá bola spustená v roku 2022. Je navrhnutá pre prehliadače, nie pre VR headsety, a hybridným pracovníkom ponúka 10 000 plne vykreslených 3D objektov, ktoré môžu umiestniť do 3D prostredia.

Zdroj: techradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať