SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Copilot Microsoftu ponúkne model GPT-4 Turbo zadarmo

Výskum a vývoj
0

Asistent Copilot s umelou inteligenciou od spoločnosti Microsoft zvýšil svoje “IQ”. Model OpenAI GPT-4 Turbo, ktorý poháňa Copilot Pro, je teraz k dispozícii aj používateľom bezplatnej úrovne služby Copilot. Ak chcete získať prístup k GPT-4 Turbo, musíte nastaviť Copilot do režimu Creative alebo Precise. Tí, ktorí majú predplatenú službu Copilot Pro, majú stále predvolene prístup k modelu GPT-4 Turbo, ale teraz môžu prejsť aj na staršie modely, ak sa tak rozhodnú.

Model GPT-4 Turbo bol trénovaný na dátach až do apríla 2023, dokáže spracovať aj zadania na prevod textu na reč a jeho kontextové okno môže akceptovať 128 000 tokenov, čo je najvyšší počet ponúkaný vo verzii GPT. Čím viac tokenov dokáže model akceptovať, tým viac textu môže používateľ vložiť do modelu, aby poskytol ďalší kontext a dosiahol lepší výsledok.

Microsoft minulý rok spustil službu Copilot s cieľom pridať umelú inteligenciu na svoje platformy. Asistent AI je k dispozícii online a je integrovaný aj do systému Windows 11, vyhľadávača Bing, služby Microsoft 365 a prehliadača Edge. Úroveň Copilot Pro stojí 20 dolárov mesačne a pridáva ďalšie funkcie AI v aplikáciách Office spolu s prednostným prístupom k novým modelom OpenAI a zlepšeným nástrojom na tvorbu obrázkov.

Nie je jasné, prečo sa Microsoft rozhodol zaradiť GPT-4 Turbo do bezplatnej verzie služby Copilot. OpenAI však údajne pracuje na novom modeli s názvom GPT-4.5 Turbo. Hoci spoločnosť o budúcich iteráciách GPT mlčí, nedávno omylom uverejnila blogový príspevok, v ktorom sa píše, že GPT-4.5 Turbo „prekonáva GPT-4 Turbo v rýchlosti, presnosti a škálovateľnosti“.

Príspevok bol síce z webovej stránky OpenAI rýchlo odstránený, naznačuje však, že sa čoskoro objaví zlepšený model GPT. Ak chce Microsoft skutočne odlíšiť svoje verzie Copilota tým, že ponúka lepší model v platenej verzii, zrejme plánuje zaviesť GPT-4.5 Turbo do Copilota Pro, keď bude nový model uvedený na trh.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať