SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Relaxačné zariadenie Moonbird uvoľňuje stres a pomáha zaspať

0

Belgická spoločnosť Moonbird pomohla viac ako 35 000 zákazníkom lepšie spať a znížiť stres prostredníctvom dýchacích cvičení. Jej zariadenie sa veľmi jednoducho používa. Po zatrasení položíte palec na snímač a zariadenie s veľkosťou dlane začne jemne šumieť, pričom sa zväčšuje a potom sa opäť zmenšuje. „Dýchajúce“ zariadenie použijete na udávanie tempa vlastného dýchania a vaše telo si bude myslieť, že všetko na svete je v poriadku.

Veda s tým súhlasí: „Pomalé dýchanie sa môže používať ako alternatívna nefarmakologická terapia pre osoby s hypertenziou na zníženie krvného tlaku,“ uvádza sa v závere článku uverejneného v časopise Frontiers in Psychology. Hoci je k dispozícii viac ako 2500 meditačných aplikácií a aspoň niekoľko desiatok aplikácií zameraných na dýchanie, súrodenci Broesovci, zakladatelia spoločnosti, chceli vyvinúť riešenie bez pripojenia, bez aplikácie, pretože telefón označujú za nepriateľa spánku.  

Zariadenie je navrhnuté tak, aby aktivovalo parasympatický nervový systém, čím podporuje relaxáciu bez nepretržitého pripojenia k aplikácii. Vďaka tejto jednoduchosti v kombinácii s možnosťou biologickej spätnej väzby prostredníctvom aplikácie je Moonbird prístupný širokej verejnosti – od detí až po starších ľudí, tvrdí spoločnosť. Navyše dizajn zariadenia je jednoduchý a používatelia ho môžu aktivovať jednoduchým gestom (rýchlym potrasením), vďaka čomu je Moonbird prístupný každému bez ohľadu na vek alebo technologické znalosti.

Moonbird sa osvedčil na európskom trhu, spoločnosť tvrdí, že predala viac ako 35 000 kusov, prevažne v Belgicku a Holandsku, a teraz sa zameriava na americký trh. Ten by mohol byť vďaka svojej demografickej rozmanitosti a otvorenosti k wellness technológiám živnou pôdou pre rast spoločnosti. Zariadenie Moonbird si už možno objednať za 199 USD na jeho webovej stránke.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár