HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Corsair MM350 XL – Klzisko bez mantinelov

0

Moderné snímače počítačových myší si už poriadia aj pri nepriazni povrchu, na ktorom fungujú, a to aj na lesklých plochách či takých, ktoré majú hrubšie „zrno“ (typicky vrúbkované dosky pracovných stolov). To však neznamená, že podložka stráca význam. Naopak, stimuluje k lepším prevádzkovým vlastnostiam.

Vyššia presnosť na podložke sa dosahuje aj vplyvom nižšieho trenia a jemnejšieho „šmýkania“ a na vhodnom povrchu si takisto hneď nezničíte teflónové klzáky. A v neposlednom rade je chod myšky na podložke i tichší a jej podklad obvykle i príjemnejší na kontakt s prstami či zápästím.

Jedna zaujímavá podložka po dlhom čase zavítala i k nám do redakcie.  Corsair MM350 XL púta sprvu pozornosť veľkou plochou (400 × 450 mm), ktorá nie je krátka v žiadnej osi, ani na výšku. Konštrukčne ide o pomerne obyčajnú podložku s veľmi dobre zvládnutými funkčnými prvkami.

Kvalita povrchu je nadštandardná z obidvoch strán vrátane precízneho šitia hrán

Základom je flexibilný materiál jadra, a hoci je podložka v balení zrolovaná, po rozprestretí je perfektne rovná v každom mieste, čo nebýva zvykom (lacnejšie podložky po bokoch odstávajú a treba ich rôznymi spôsobmi vyrovnávať). A naprieč všetkými povrchmi, menej i viac syntetickými, ­takisto perfektne drží na podklade ako pribitá. Na tom sa podieľa i členitá zdrsnená štruktúra kontaktnej plochy. Bezchybná stabilita v tejto kategórii nebýva samozrejmosť. Zato šité hrany už málokto ignoruje a ani tu nechýbajú. V prípade MM350 sú všetky švíky presné a nadštandardne nahusto. Skrátka, podložka sa vám nebude len tak rozstrapkávať pod prstami.

Vďaka hrúbke 5 mm MM350 vašu ruku i rozmaznáva a bolesť z otlačeného zápästia sa tak rýchlo nedostaví. Povrchová úprava klznej plochy je inak textilná, s jemným tkaním, dokonca je i prekvapivo odolná proti poliatiu. Tekutina vplyvom tenkej tkanej vrstvy a jej výborného kontaktu s kaučukom na nižších úrovniach dovnútra neprenikne. To znamená, že pri znečistení môžete podložku pokojne umývať pod vodou.

„Solídna polkilová podložka, ktorej sa dá ťažko niečo vytýkať.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vhodná voľba materiálov, bezchybne rovný povrch, perfektná stabilita, slušné dielenské spracovanie, odolná proti poliatiu a  umývateľná vodou, výhodná cena
- Zatiaľ nie je v menších variantoch

Celkovo: 95 %

Cena: 21 EUR

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Corsair snimac podlozka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať