Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Recenzia: Creative Aurvana ANC - ľahký headset s potlačením zvukov okolia

0

Oválne tvarované náušníky so zrkadlovo lesklým povrchom, s otvormi na mikrofóny a nesmierne ľahká plastová konštrukcia s mostíkom vystuženým kovom priam lákajú vyskúšať si, čo tieto slúchadlá dokážu. Prítlak je nečakane silný, no správne odhadnutý, takže nebude unavovať ani po dlhšom nasadení. Náušníky aj napriek mierne neštandardnému tvaru dobre obopnú uši poslucháča a posuvný vypínač na ľavom z nich aktivuje napájanie funkcie potlačenia zvukov okolia (ANC = Active Noise Cancelling). Tá potláča hlavne nízke a vysoké frekvencie, takže sa k vám z okolia čiastočne dostanú hlasy vašich kolegov či rodiny, no zvuky ako hukot ventilátorov počítača, ľudské kroky či šum vetra v lístí stromov prakticky celkom zmiznú. Prekvapivé je, že slúchadlá nijako neblokujú zvuk smerom von, a tak bude každý vo vašom okolí vedieť, čo počúvate.

Zvuková charakteristika headsetu je neut­rálna, mierne v prospech výškových frekvencií. Vyzdvihnúť musíme čistotu reprodukcie. To znamená, že si vychutnáte každý hudobný štýl vrátane vážnej či relaxačnej hudby. V kombinácii s potlačením nežiaducich zvukov dokáže model Aurvana ANC vyčariť až zážitok hodný audiofila. Séria Aurvana je v Creative považovaná za prémiovú, a tak nikoho neprekvapí, že okrem špičkovej kvality je vysoká aj dynamika zvuku. Slúchadlá dokážu jemne šepkať, ale aj neznesiteľne kričať bez akéhokoľvek náznaku skreslenia.

Na kábli, ktorému nechýba textilné opletenie, je umiestnený ovládač s mikrofónom na použitie v úlohe súpravy hands-free. Škoda, že naň výrobca neumiestnil aj ovládanie hlasitosti. Kábel je od tela headsetu oddeliteľný, koncovky sú pozlátené a súčasťou balenia je aj redukcia na porty prístrojov so  vstupom rozdeleným na mikrofón a slúchadlá. Výrobca pribalil takisto obal na prenášanie.

Slúchadlá sa nedajú sklopením zmenšiť, iba náušníky možno otočiť podľa vertikálnej osi, a tak je obal dosť veľký. Jeho konštrukcia je tvrdá, takže headset ochráni aj pri zabalení do batožiny počas cestovania. Po odsunutí krytu pravého náušníka sa možno dostať k batérii typu AAA, ktorá napája obvody funkcie ANC. Jej životnosť by mala byť asi  40 hodín.

Parametre:

• 40 mm neodýmové meniče, rozsah 20 Hz – 20 kHz, ANC 87 % - 18 dB, 290 ohmov (s ANC), 100 dB/mW, kábel 1,5 m odnímateľný, mikrofón 100 Hz – 10 kHz, 174 g
• Cena: 100 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ľahká, no pevná konštrukcia, ANC, čistý neskreslený zvuk, vysoká dynamika, obal na prenášanie
- Absencia ovládania hlasitosti, bez ANC mdlý zvuk

HODNOTENIE:

Dizajn: 70 %
Zvuk: 90 %
Komfort: 90 %
Celkovo: 88 %

Zobrazit Galériu

Peter Vnuk

Všetky autorove články
Creative Aurvana ANC

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať