Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Recenzia: Creative Sound BlasterX Kratos S3 - kvalitná herná reprosústava 2.1 za dobrú cenu

0

Dizajn je na hernú sústavu skôr konzervatívny. Upúta však tým, že si razí cestu medzi konkurenciou dreveným vyhotovením nielen subwoofera, ale aj oboch satelitov. Sústava funguje okamžite po pripojení, trochu opatrnosti treba zachovať pri manipulácii so subwooferom, ktorého menič je nasmerovaný dolu zo skrinky a jeho membrána je nechránená. ­Odporúčame nainštalovať si ovládací softvér BlasterX Acoustic Engine. Umožní vám prispôsobenie zvuku vlastnému vkusu, zvuk reproduktorov s ním ešte viac „ožije“ a zvýši sa pocit jeho priestorovosti. Nachádza sa tu päť efektov (ako Surround či Crystaliser), ktoré ho formujú. Päť je aj základných profilov, ktoré tieto efekty riadia. Každý profil má nastavenú úroveň efektov na konkrétny herný žáner. Pri ­žánroch FPS a RTS si dokonca možno zvoliť aj nastavenie pre konkrétnu hru, ako je Battlefield 1 či Dota 2. 

Zvukový rozsah sústavy je veľmi slušný, zdola nastupuje od 60 Hz a v hre zaručí interpretáciu atmosféry tak, ako ju tvorcovia zamýšľali. Ak ste pri počúvaní hudby či hraní zvyknutí používať slúchadlá, asi sa k nim nebudete chcieť vrátiť. I keď v prípade núdze môžete na tento účel využiť výstup na pravom satelite vedľa otočného ovládača na aktiváciu napájania a ma­nuálnu reguláciu hlasitosti. Úpravy z ovládacieho softvéru sú aplikované aj na tomto výstupe. Okrem hlasitosti možno manuálne upravovať aj intenzitu basov regulátorom na zadnej strane subwoofera.

Prejav Kratos S3 je výborný a podiel na tom má aj použitý materiál. Drevo rezonuje inak ako plast a jediná drobnosť, ktorú by sme produktu mohli vytknúť, je prítomnosť šumu. Počuť ho však iba málo v tichých pasážach a tie sa v hrách často nevyskytujú. Postrehnúť možno iba nepatrné skreslenie na maximálnej hlasitosti. To však už je úroveň, na ktorú zájde málokto. Výrobca myslel aj na vašu peňaženku. Sústava sa po 15 minútach nečinnosti vypne a po zaznamenaní nového signálu sa opäť aktivuje.

Parametre:

• Hudobný výkon: 92 W, RMS: 2× 11 W + 24 W, rozsah: 60 Hz – 20 kHz, materiál drevo, konfigurácia 2.1, rozmery: satelity 158 × 95 × 102 mm, sub: 27 × 170 × 227 mm, hmotnosť: 3,5 kg, audiokonektor jack 3,5 mm
• Cena: 62 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Drevené vyhotovenie, kvalita zvuku, pomer výkon/kvalita/cena, ovládací softvér, manuálna regulácia hlasitosti a basov
- Šum v tichých pasážach

HODNOTENIE:

Dizajn:  70 %
Zvuk: 90 %
Funkcionalita: 80 %
Celkovo: 90 %

Peter Vnuk

Všetky autorove články
Creative Sound BlasterX Kratos S3

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať