PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Daimler skúma s Google použitie kvantových počítačov

Tlačové správy
0

Pre zvládnutie zložitých problémov mobility budúcnosti dohodol Daimler ďalšiu spoluprácu s Google pri výskume kvantovej výpočtovej techniky. Kvantové počítače majú vyriešiť, respektíve urýchliť riešenia tých úloh, na ktoré aktuálne výpočtové systémy a servery nestačia. 

Google už vyrobil kvantový počítač so 72-qubitovým procesorom Bristlecone, ktorý má najväčší počet pamäťových kvantových jednotiek: qubitov. Najnovší kvantový počítač od Google začali využívať v rámci vzájomnej kooperácie špecialisti koncernového výskumu Daimleru a IT na skúmanie konkrétnych problémov mobility budúcnosti. Iniciatíva dôsledne stavia na vízii spoločnosti Daimler komplexne podporovať svojich zákazníkov v budúcnosti nielen ako výrobca automobilov, ale aj ako poskytovateľ služieb mobility.

„Inovácia a vynaliezavosť sú už oddávna súčasťou DNA spoločnosti Daimler. Vynálezom automobilu pred 132 rokmi sme spustili priekopnícky transformačný proces pre individuálnu mobilitu ľudí,“ informuje Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedný za výskum koncernu a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars. Zároveň pripomína: „Kvantová výpočtová technika by v budúcnosti mohla hrať rozhodujúcu rolu vo vývoji udržateľných a efektívnych riešení mobility, ale aj v rôznych iných oblastiach použitia v rámci našej spoločnosti.

Kvantový počítač operuje (zjednodušene) priamo so zákonmi kvantovej fyziky. Na rozdiel od bežných počítačov pracuje nielen v dvojkovej číselnej sústave (0 alebo 1), ale pozná aj ďalšie stavy, takzvané superpozície, čo ohromne rozširuje jeho výpočtové možnosti a zvyšuje rýchlosť. Kvantové počítače sa môžu uplatniť v oblastiach ako sú nová technológia akumulátorov, autonómne vozidlá, logistika transportérov, optimalizácia výroby či zdokonaľovanie umelej inteligencie.

Zobrazit Galériu

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Daimler Google kvantovy pocitac mobilita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať