SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Deväť rokov nepretržitého rastu potvrdilo SUSE ďalším úspešným finančným rokom 2019

Tlačové správy
0

Deväť rokov v rade zaznamenáva spoločnosť SUSE rast príjmov a inak tomu nebolo ani vo fiškálnom roku 2019, ktorý oficiálne skončil 31. októbra 2019. Na začiatku tohto roka sa SUSE stala najväčšou nezávislou Open Source spoločnosťou na svete a zaznamenala rekordný medziročný nárast výnosov z predplatených služieb pre oblasť application delivery o 299%. Popri exponenciálnom raste ekosystému poskytovateľov cloudových služieb SUSE zvýšila tržby z cloudových riešení o 64%, a to predovšetkým vďaka „hyperškálovateľom“ na čele s Amazon Web Services, Google Cloud a Microsoft Azure.

Celý ekosystém SUSE pre poskytovanie cloudových služieb výrazne vzrástol. Obchody s objemom nad 1 milión USD celkovo narástli o 13%, čo prispelo k dvojcifernému skoku v príjmoch. So zrýchlením rastu tiež vzrástol počet zamestnancov spoločnosti SUSE o 11%.* Medzi nových zákazníkov, ktoré SUSE získala v tomto období, patrí napríklad TongTech, najväčší predajca middlewaru v Číne, a spoločnosť zaznamenala aj expanziu u existujúcich zákazníkov, napr. u Walgreens.

„Úspech spoločnosti SUSE vychádza z našej oddanosti zákazníkom, Open Source riešeniam a relevantným inováciám v trhovej ponuke a dopyte zákazníkov,“ uviedla Melissa Di Donato, generálna riaditeľka spoločnosti SUSE. „Ako najväčšia nezávislá Open Source spoločnosť na svete sme pripravení poskytnúť tie najlepšie služby a riešenia zákazníckych potrieb, zrýchliť svoj rast a reagovať na dopyt najrýchlejšie v histórii. SUSE bude i naďalej najväčšou Open Source spoločnosťou orientovanou na koncových zákazníkov. Tiež spoločnosťou, ktorá komunikuje so svojimi zákazníkmi v čase ich vývoja a pomáha im dosahovať úspech. Toto odhodlanie sa prejavuje v číslach z tohto roku i z rokov predchádzajúcich a ešte evidentnejšie sa zrkadlí v úspechoch našich zákazníkov a partnerov.“

Záväzok SUSE voči technológii a zákazníkom sa odráža vo zvýšenom zameraní spoločnosti a investíciách do strategických softvérových riešení, ktoré klientom umožňujú vytvárať, zavádzať a spravovať výpočtové úlohy kdekoľvek, na hardvéri zákazníka alebo hybridných a multi-cloudových riešeniach. Vďaka SUSE aplikujú digitálnu transformáciu tak, aby efektívnejšie konkurovali na dnešných trhoch. Okrem väčšieho zamerania na trh dodávky aplikácií sa spoločnosť SUSE udržiava a zvyšuje kvalitu, ku ktorej sa zaviazala: dodávať najlepšie firemné linuxové riešenie v odbore a to spoločne s najmodernejším softvérovým úložiskom s otvoreným zdrojovým kódom CEPH. SUSE sa vždy sústredilo na poskytovanie inovatívnych technológií a služieb, ktoré najlepšie slúžia potrebám zákazníkov a partnerov.

Spoločnosť SUSE sa naďalej zameria na rast a expanziu. Naďalej je významne podporovaná skupinou EQT, poprednou investičnou spoločnosťou, ktorá spravuje kapitál v celkovej výške viac ako 62 miliárd EUR. Obchodný rast spoločnosti je a bude naďalej poháňaný organicky i prostredníctvom akvizícií.

Johannes Reichel, partner z EQT, uviedol: „Poslaním SUSE je zabezpečiť lepšiu budúcnosť a priniesť merateľnú hodnotu pre zákazníkov, zamestnancov, partnerov a komunity. Prezentovali sme výsledky tejto našej misie v podobe nadviazania otvorených partnerstiev a prijali inovácie, na ktorých záleží. Vďaka tomu dosiahneme dynamiky rastu, ktorá povedie k tomu, že si trh „sadne“ a bude pozorne sledovať, čo všetko sa to deje.“

* Neauditované výsledky

O spoločnosti SUSE

Spoločnosť SUSE, priekopník v oblasti open source softvéru, poskytuje spoľahlivú, softvérovo definovanú infraštruktúru a aplikácie, ktoré dávajú každej firme veľkú flexibilitu a kontrolu nad vlastným IT. Viac ako 25 rokov vývoja špičkových technológií, nadštandardných služieb a spolupráca s kvalitnými partnermi vytvára certifikované a podporované produkty, ktoré našim klientom umožňujú zjednodušovať zložité systémy, znižovať náklady a poskytovať kľúčové služby pre chod firmy. Dlhotrvajúce obchodné vzťahy, ktoré okolo seba budujeme, prinášajú zaujímavé inovácie, ktoré sú základom úspechu. Pre viac informácií navštívte stránku: www.suse.com.

suse

Všetky autorove články
SUSE 2019 financie uspech

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať